Rzezawa też rządzi

ks. Szczepan Wajda

publikacja 27.11.2022 10:55

Nie tylko szachiści z Radomyśla Wielkiego, ale i z parafii Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda odnieśli sukces na ostatnich Mistrzostwach Polski LSO w tej grze.

Mistrzowie z Rzezawy. Mistrzowie z Rzezawy.
Parafia Rzezawa

Parafię Rzezawa reprezentowało w sumie 9 zawodników - 8 w starszej kategorii wiekowej i 1 w młodszej. W sobotę 19 listopada lektorzy zajęli 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając tytuł Mistrza Polski w szachach szybkich. Ponadto w tym dniu Antoni Góra, grający w młodszej grupie, oraz Jakub Łach, grający w starszej grupie, zajęli 1. miejsca w swojej kategorii szachowej.

W niedzielę 20 listopada, w drugim dniu mistrzostw, ministranci i lektorzy sprawdzali swoje umiejętności w szachach błyskawicznych. Również i w tym dniu lektorzy z parafii Trójcy Przenajświętszej z Rzezawy okazali się najlepsi jako drużyna i zajęli 1. miejsce, dzięki czemu do domu wrócili z dwoma tytułami Mistrzów Polski. W swojej kategorii szachowej 1. miejsce w szachach błyskawicznych zajął Mateusz Gawor.