Jakie jest twoje imię?

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 26.06.2023 13:00

Młodzież zrzeszona w KSM Żyraków 24 czerwca zorganizowała dekanalne spotkanie swoich rówieśników z tańcami, poczęstunkiem, konferencją i modlitwą.

Jakie jest twoje imię? Hasło „Jakie jest twoje imię” nawiązuje do święta narodzin Jana Chrzciciela - wyjaśnia Mateusz Grych z KSM Żyraków. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Dekanalne spotkanie młodzieży odbyło się na placu przy domu kultury i OSP w Woli Żyrakowskiej. - W ubiegłym roku także udało nam się zorganizować takie spotkanie, wtedy pod hasłem: „Wstań, jesteś dzieckiem Króla”, a teraz chcieliśmy nawiązać do święta narodzin Jana Chrzciciela i na myśl przewodnią wybraliśmy słowa „Jakie jest twoje imię”. Każdy uczestnik naszego spotkania dostał breloczek z siglami odsyłającymi do Księgi Rodzaju, gdzie opisana jest walka Jakuba z aniołem, i gdzie otrzymuje on nowe imię - relacjonuje Mateusz Grych z KSM Żyraków.

Konferencję wygłosił ks. Damian Płaza z parafii Wielogłowy, zachęcając do odkrywania w Bogu swojego imienia i chrześcijańskiej tożsamości oraz podkreślając ich wartość i znaczenie. Na spotkanie przyjechał z młodzieżą ze swojej parafii. Uczestniczyli w niej także młodzi z dębickich parafii. Spotkanie zakończyło się modlitwą wstawienniczą i posłaniem. Nie zabrakło też zabaw, tańców i poczęstunku.

Jakie jest twoje imię?   Uczestnicy spotkania. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

O wszystko zadbało kilkanaścioro młodych osób z KSM Żyraków pod przewodnictwem ks. Jakuba Kulpy. - Przygotowując tego rodzaju inicjatywy, wiele się uczymy, zdobywamy nowe umiejętności, które mogą się nieraz przydać. Poza tym też dbamy o swoją formację. Tydzień temu zorganizowaliśmy dla siebie rekolekcje w Wał-Rudzie zatytułowane „Nie przyszedł, aby Mu służono”. Chcieliśmy się spotkać, ale też spojrzeć na nasze działania szerzej, nie tylko z punktu widzenia parafii, ale także z perspektywy dekanatu, okręgu i diecezji. Spotkała się z nami Zuzanna Rycarz z KSM, ks. Michał Dziewit - okręgowy duszpasterz młodzieży, i Anna Pecak, która współtworzy dzieło Winnicy Racheli - wylicza Mateusz.