MIVA dziękuje!

Kamil Kagan

publikacja 05.09.2023 12:20

Osoby, które wspierają MIVA Polska, pomagają szerzeniu Ewangelii na krańcach świata.

MIVA dziękuje! Nagrodę otrzymało m.in. Koło Gospodyń Wiejskich z Wadowic Górnych. Kamil Kagan

W Wadowicach Górnych  odbyły się uroczystości dziękczynienia przyjaciołom i dobrodziejom misji. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w miejscowym kościele parafialnym.

Liturgię sprawowali ks. Marian Midura, były misjonarz, Krajowy Duszpasterz Kierowców, założyciel MIVA Polska, ks. komandor Leon Szot z UPJPII w Krakowie, ks. prałat Stanisław Jurek, były proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Mielcu, ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji oraz ks. Wojciech Duplak, proboszcz parafii w Wadowicach Górnych.

Następnie odbyła się gala i koncert z podziękowaniem dla wszystkich dobrodziejów misji, którzy przed laty pomagali zorganizować w Wadowicach Górnych Fundusz Misyjny. Otrzymali oni okolicznościowe podziękowania oraz ikony św. Krzysztofa.

Przed zgromadzonymi na uroczystości gośćmi wystąpił kwartet smyczkowy Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza z Mielca w składzie: Karolina Moskal - I skrzypce, Kornelia Cudo - II skrzypce, Julia Chmiel - altówka, Hanna Kozioł - wiolonczela. Zespół do występu przygotował Ryszard Kusek.

Historia MIVA Polska sięga 2000 roku. To wówczas pochodzący z Wadowic Górnych ksiądz Marian Midura, powracający z misji w RPA, znający problemy związane z pracą misjonarzy, zapragnął wcielić w życie w naszym kraju główną ideę tej organizacji polegającą na pomocy w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Za zgodą i poparciem ówczesnego przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, biskupa Wojciecha Ziemby, z pomocą wolontariuszy ks. Midura zaczął z zapałem i entuzjazmem tworzyć MIVA w Polsce. 30 lipca 2000 roku został zorganizowany pierwszy Festyn Misyjny w Wadowicach Górnych, który dotychczas doczekał się dziesięciu edycji.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Dostęp do treści jest ograniczony