Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Tuchów. "Chwalcie Go dźwiękiem rogu"

Tuchów. "Chwalcie Go dźwiękiem rogu" przejdź do galerii

Znana wielu z tuchowskich odpustów orkiestra dęta kilka razy do roku ma okazję zaprezentować swoją wszechstronność i możliwości.

 
Koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w tuchowskiej bazylice. Krzysztof Jasiński

W bazylice mniejszej w Tuchowie 12 stycznia 2020 roku odbył się koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Na tę okazję zespół przygotował różnorodny repertuar.

Wydarzenie rozpoczęło się od znanej wszystkim kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Po tej kolędzie słowo wstępu wygłosił br. Norbert Żukliński CSsR, który na koniec zaprosił do wysłuchania pierwszej, bardziej religijnej, kolędowej części występu zespołu z Tuchowa. W niej orkiestra zaprezentowała kilka utworów, do których zaśpiewała Anna Sikorska i Artur Starostka. W tuchowskim sanktuarium zabrzmiały: „A wczora z wieczora” i „Gore Gwiazda” w opracowaniu kapelmistrza orkiestry Piotra Kucharzyka, a także „Z narodzenia Pana” i „Przybieżeli do Betlejem” w aranżacji Tomasza Ożóga, jak również „Kolęda dla nieobecnych” Z. Preisnera i „Dzień jeden w roku” znany repertuaru Czerwonych Gitar.

Później zgromadzeni w kościele wysłuchali części bardziej rozrywkowej, w której znalazły się także utwory luźno kojarzące się z Bożym Narodzeniem. Tu orkiestra zaprezentowała swój charakter i temperament. Zespół wykonał m.in. takie utwory, jak „Last Christmas”, „Christmas Carl March”, „Merry Christmas Everyone”, „We Wish You A Merry Christmas”, „Jingle Bells Forever” oraz „Feliz Navidad”.

Na zakończenie spotkania Sanktuaryjna Orkiestra Dęta rozdała każdemu, kto przyszedł na spotkanie drobny upominek, zaś na pożegnanie wykonała „Znak Pokoju” w opracowaniu Bartka Szułakiewicza.

« ‹ 1 › »
Świąteczny koncert w Tuchowie

Foto Gość DODANE 15.01.2020

Świąteczny koncert w Tuchowie

​Sanktuaryjna Orkiestra Dęta z Tuchowa zaprezentowała swój świąteczny repertuar na koncercie w bazylice w Tuchowie 12 stycznia.  
oceń artykuł Pobieranie..

Paweł Stańczyk

|

GOSC.PL

publikacja 15.01.2020 09:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KONCERT
  • SANKTUARYJNA ORKIESTRA DĘTA
  • TUCHÓW

Polecane w subskrypcji

  • Św. Jan Maria Vianney – zaprzeczenie klerykalizmu. Czegokolwiek oczekiwał od parafian, sam to robił
    • Temat Gościa
    • Franciszek Kucharczak
    Św. Jan Maria Vianney – zaprzeczenie klerykalizmu. Czegokolwiek oczekiwał od parafian, sam to robił
  • Rekonstrukcja rządu: premier idzie na wojnę totalną
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Rekonstrukcja rządu: premier idzie na wojnę totalną
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X