Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zapal światło

Listopad to czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wielu z rodziców po raz pierwszy mogło zapalić znicz na grobie swoich utraconych dzieci.

Palące się znicze na grobie dzieci utraconych na cmentarzu w Mościcach, gdzie po raz pierwszy w tym roku 15 października je pochowano (pisaliśmy o tym TUTAJ), dają światło rozjaśniające ciemności. To symbol pamięci i wiary, że ci najmniejsi, których rodzice stracili jeszcze przed ich narodzeniem, żyją w pełni szczęścia życiem wiecznym przy Panu.

Znicze na grobie dzieci utraconych to światło rozjaśniające ciemności.   Znicze na grobie dzieci utraconych to światło rozjaśniające ciemności.
Beata Malec-Suwara /Foto Gość
SPES – Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych zachęca też do zapalania wirtualnych zniczy dla dzieci utraconych. - Zapalajmy dla nich wirtualne światełka, którymi damy świadectwo o naszej miłości, wierze i nadziei, że kiedyś razem z nimi będziemy cieszyć się z pełni szczęścia życia wiecznego przy Panu - mówi Anna Kościółek z Komitetu.
O akcji można przeczytać na profilu https://www.facebook.com/dzieciutracone/ Tam również można zapalać wirtualne światełka, a także jeśli ktoś ma życzenie, wpisać obok symbolu znicza imię dziecka utraconego. Każde zapalone wirtualne światełko to cegiełka w wysokości 10 zł, która przeznaczona zostanie na budowę Miejsca Pamięci.

Miejsce to powoli zmienia swój wygląd. W ostatnim tygodniu października zamontowano płyty nagrobne z granitu i krzyż, a wokół grobu dzieci utraconych wysypano drobne kamyczki.

Trudno obok tego grobu przejść obojętnie. Pełno przy nim palących się zniczy, niektóre z nich opisane są imionami dzieci.

Niektórzy rodzice opisali znicze imionami dzieci.   Niektórzy rodzice opisali znicze imionami dzieci.
Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Miejsce znajdujące się na mościckim cmentarzu cały czas jest w fazie tworzenia. Prócz grobu ma tam jeszcze powstać pomnik - rodzaj namiotu, do którego będzie można wejść. Na wysokości 3 m będzie umieszczona postać dziecka, widoczna, ale nie do sięgnięcia. Będzie tam można też umieścić imię dziecka wygrawerowane na tabliczce. Koszt budowy tego miejsca to ok. 130 tys. zł. Komitet Budowy cały czas zbiera fundusze na ten cel. Więcej informacji o możliwości wsparcia budowy miejsca pamięci dzieci utraconych można znaleźć na stronie: www.dzieciutraconetarnow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy