powrót
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • Newsletter
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
Procesja z darami w Sobolowie  
Procesja z darami w Sobolowie
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Jezus was powołuje przejdź do galerii

Duch Święty zstąpił na młodych z Cikowic, Łężkowic, Pogwizdowa i Sobolowa.

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

|

GOSC.PL

dodane 23.05.2018 10:50
0

Abp Henryk Nowacki udzielił sakramentu bierzmowania młodym w parafii Cikowice i Łężkowice. Uroczystość odbyła się podczas Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym w Cikowicach.

Tego samego dnia sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymali gimnazjaliści z parafii Pogwizdów i Sobolów. Uroczyste udzielenie tego sakramentu odbyło się w kościele parafialnym w Sobolowie.

W homilii abp Nowacki podkreślił, że Chrystus powierzył dzieło ewangelizacji świata ludziom.

- Wybrał apostołów, a potem kolejne pokolenia uczniów. Wyposażył ich w moc z wysoka, dał im Ducha Świętego, aby rozumieli Pismo święte i odważnie głosili ewangelię.

W długim szeregu świadków Pan stawia dzisiaj was, drodzy bierzmowani, abyście i wy wzięli odpowiedzialność za losy ewangelii w świecie, w waszych rodzinach, parafiach i wszędzie tam, dokąd pójdziecie realizować swoje życiowe powołanie.

Nie idziecie z ewangelią sami i o własnych siłach. Jezus daje wam Ducha Świętego, a z Nim wszystkie Jego dary. Sakrament bierzmowania nie jest więc jakąś ozdobą życia chrześcijańskiego, ale konkretnym zadaniem mówienia o Jezusie swoim słowem, przykładem życia aż po ofiarę znoszoną dla ewangelii.

Nazywa się bierzmowanie sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Nie jesteście już dziećmi, których rodzice przynieśli do chrztu i w waszym imieniu przyjęli zobowiązanie do troski o wasze życie religijne.

Nie jesteście także dziećmi, które mając już jakieś rozeznanie rozumu, przyjmowały I Komunię świętą, choć nadal potrzebowały rodziców, by wzrastać w wierze.

Przez długie lata przygotowań do bierzmowania dojrzewaliście do tego, aby sami wziąć udział w misji głoszenia ewangelii.

To głoszenie ewangelii nie odbywa się jednak w jakiejś próżni i samotności. Cały czas odczuwamy, że niesie nas Jezus, że działa w nas Duch Święty, że niesie nas wspólnota Kościoła w wymiarze parafii.

Mając tego świadomość możecie odważnie świadczyć o Jezusie. Niech to będzie świadectwo zaangażowania w życie parafii, troska o własne życie duchowe, o codzienną modlitwę, manifestowanie swojego młodego chrześcijaństwa w przestrzeni publicznej przez znak krzyża, pozdrowienie chrześcijańskie, miłość do ubogich - mówił do młodych abp Nowacki.

1 / 1
Bierzmowanie w Sobolowie

Foto Gość DODANE 23.05.2018

Bierzmowanie w Sobolowie

​W kościele parafialnym w Sobolowie abp Henryk Nowacki bierzmował młodych z miejscowej parafii, a także z Pogwizdowa.  
Bierzmowanie w Cikowicach

Foto Gość DODANE 23.05.2018

Bierzmowanie w Cikowicach

​Abp Henryk Nowacki udzielił bierzmowania młodym z Cikowic i Łężkowic. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Cikowicach.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ABP HENRYK NOWACKI
  • BIERZMOWANIE
  • CIKOWICE
  • POGWIZDÓW
  • SOBOLÓW
  • ŁĘŻKOWICE

Polecane w subskrypcji

  • Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
    • Historia
    • Przemysław Kucharczak
    Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
  • Narkotyki, przemoc, bezdomność to codzienność dzieci w Sudanie Południowym. Salezjanie chcą przywrócić im dzieciństwo
    • Świat
    • Magdalena Dobrzyniak
    Narkotyki, przemoc, bezdomność to codzienność dzieci w Sudanie Południowym. Salezjanie chcą przywrócić im dzieciństwo
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • SYNOD