Nowy numer 13/2024 Archiwum

Na początku było Radio Dobra Nowina

Później tylko RDN, teraz Radio Dobrze Nastawione. Mija 25 lat od emisji pierwszego programu.

Jubilat ma swoich wiernych słuchaczy, zrzeszonych w Klubie Dobrze Nastawionych. - Radio jest dla mnie kopalnią informacji. Chętnie słucham porannych wywiadów, do których zapraszani są politycy, samorządowcy, ludzie kultury. Wywiady są interaktywne, bo i słuchacze mogą zadawać pytania gościom. Tematy są czasem bardzo przyziemne, a to o dziurach w chodnikach, o nieświecących lampach, ale dzięki temu słuchacz ma świadomość, że radio nie lata w przestworzach, lecz stąpa mocno po ziemi i jest blisko ludzkich spraw - mówi Greta Prokop.

Radio mówi też o rzeczach przyjemnych i... smacznych. - W soboty są audycje kulinarne. Kiedy podają przepisy, łatwe lub trudne do wykonania, wyciągam notatnik i długopis, a nuż uda mi się coś nowego ugotować. Myślę: "Pojadę do moich dzieci, to im przygotuję coś à la radio". Nie zawsze mi się to udaje, ale próbuję - śmieje się Ewa Szarkowicz.

Klubowicze podkreślają, że atutem rozgłośni jest jej regionalny charakter. - On sprawia, że nie ma tutaj konkurencji - podkreśla Stanisław Plebanek. Oblicze regionalne ma także muzyka w RDN. - W audycji o muzyce ludowej tyle można się dowiedzieć o naszym terenie! - mówi Lucyna Wielgus.

Tradycją jest, że rozgłośnia zaprasza słuchaczy do modlitwy na antenie. - Modlę się z radiem, nawet jest mi łatwiej to robić, kiedy czuję obecność wspólnoty, bo słyszę innych modlących się razem ze mną - podkreśla E. Szarkowicz.

Więcej o tym, co o rozgłośni RDN myślą jej słuchacze, przeczytacie w świątecznym numerze "Gościa Tarnowskiego". Zapraszamy także do udziału we Mszy św. dziękczynnej za 25 lat działalności radia diecezjalnego, która odbędzie się 6 stycznia w tarnowskiej katedrze. Eucharystii o godz. 12 będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy