Nowy numer 17/2024 Archiwum

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w Tyliczu

Będzie to czas, by podkreślić m.in. odpowiedzialność ojca za poczęte życie. Wielu przypadków aborcji udałoby się uniknąć, gdyby ojcowie wsparli matkę dziecka w podjęciu decyzji za życiem.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Jest to szczególna okazja, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia.

- Zachęcamy, aby w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Niejednokrotnie dalszy jego rozwój jest zagrożony, poprzez decyzję człowieka. Modlitwa trwająca 9 miesięcy (codziennie jedna tajemnica różańcowa oraz specjalna modlitwa w intencji dziecka), jest prośbą skierowaną do Boga, o uratowanie życia poczętego dziecka - tłumaczy ks. Piotr Cebula, duszpasterz małżeństw i rodzin w diecezji tarnowskiej.

W dniach bezpośrednio poprzedzających uroczystość Zwiastowania Pańskiego zachęca do włączenia się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia i objęcia modlitwą matki i ojców oczekujących potomstwa, lekarzy, polityków, dziennikarzy, osoby i instytucje pro-life, a także przeciwników życia. Szczegóły tej inicjatywy znajdują się na stronie www.zazyciem.pro-life.pl.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia przeżywać będą podczas Mszy św. o godz. 17 w sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych. Eucharystii będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Msza św. będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz na stronie internetowej parafii.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w Tyliczu   Plakat wydarzenia. materiały organizatora

- Podczas tegorocznego Dnia Świętości Życia, przeżywanego w Roku św. Józefa, będziemy akcentować odpowiedzialność ojca za poczęte życie. Wielu przypadków aborcji udałoby się uniknąć, gdyby ojcowie wsparli matkę dziecka w podjęciu decyzji za życiem - podkreśla ks. Piotr Cebula.

Zaprasza do zapoznania się z mobilną aplikacją Duchowej Adopcji o nazwie: „Adoptuj Życie”. Została ona zaprojektowana i jest prowadzona przez Fundację Małych Stópek. To idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Aplikacja jest prosta w obsłudze. Towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji, oraz tym, którzy ją dopiero zaczynają. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie mamy, zawiera rozważania różańcowe. Aplikacja spełnia ponadto funkcję formacyjną, wspierającą użytkownika; kształtuje wrażliwość u obrońcy życia, promuje obronę życia dzieci nienarodzonych. Można ją ściągnąć, jak każdą inną aplikację, w sklepie Google Play oraz App Store.

Szczegółowe informacje o Duchowej Adopcji Życia Poczętego można znaleźć na stronie www.adoptujzycie.pl.

Jak zapowiada diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin, po raz pierwszy w diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia włączają się dwie różne fundacje, których łączy wspólny cel: ochrona godności człowieka od jego poczęcia. Bezcenni, na zaproszenie Fundacji Opes139, opowiedzą o pięknym i godnym przeżywaniu rodzicielstwa, o podopiecznych, które dzięki nim zdecydowały się urodzić, a nie zabić dziecko. Będzie to spotkanie o Bożej Opatrzności i nadziei, która puka do ich drzwi każdego dnia. W wydarzeniu pt. „Godne przeżywanie macierzyństwa i ojcostwa” będzie można wzięć udział poprzez transmisję, dostępną pod tym linkiem:  https://youtu.be/xUMrcv4s-eA. Start bezpośrednio po Mszy św., czyli ok. godz. 18.15.

Fundacja Bezcenni z Krakowa powstała w kwietniu 2019 roku, aby nieść pomoc kobietom w kryzysie, ofiarom przemocy domowej, rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Zapewniają równy start dzieciom, bez względu na to, w jakich okolicznościach przyszły na świat oraz wsparcie dla kobiet w radosnym, godnym i spełnionym przeżywaniu macierzyństwa (www.fundacjabezcenni.org).

Natomiast Fundacja Opes139, pomysłodawca i prowadzący spotkanie w sieci, wywodzi się z Tarnowa. Wcześniej działała jako Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych, który wybudował w Tarnowie mogiłę zbiorową dla dzieci pozostawionych w tarnowskich szpitalach. Od początku swej działalności pomaga rodzicom po stracie dziecka w wyniku poronienia i aborcji. Oferuje pomoc duchową i psychologiczną, pomaga w przejściu przez procedury medyczne, wspiera w żałobie, daje również nadzieje poprzez finansowanie nierefundowanych badań po poronieniu. Więcej o fundacji i jej inicjatywach adresowanych do rodziców po stracie www.fundacjaopes139.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy