Nowy numer 17/2024 Archiwum

Radomyśl Wielki. Mistrzowie Polski w szachach szybkich

To miejscowi ministranci. Złoty medal zdobyli jako drużyna, wysokie miejsca zajęli także indywidualnie. W dodatku ich opiekun też został mistrzem Polski.

Ministranci z parafii Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim wywalczyli drużynowe mistrzostwo Polski w szachach szybkich. Zawody po raz 12. odbyły się w Starachowicach 27 listopada.

- Widząc zainteresowanie grą w szachy wśród ministrantów naszej parafii, którzy rozwijają swoją pasję - czy to amatorsko, czy uczestnicząc w dodatkowych zajęciach prowadzonych przez pana Przemysława Kopacza - ks. proboszcz Rafał Ciecieręga podsunął pomysł, aby zgłosić ich na zawody. Ministranci z radością przyjęli tę propozycję i podjęli wyzwanie - mówi ks. Antoni Król.

Drużyna w składzie: Mikołaj Kopacz, Amadeusz Skiba, Korneliusz Skiba, Szymon Woliński i Adrian Szęszoł zdobyli drużynowe mistrzostwo Polski.

Szachiści-ministranci zajęli indywidualnie wysokie miejsca w mistrzostwach. W grupie B, w której udział brali gracze z rocznika 2009 i młodsi, III miejsce zajął Mikołaj Kopacz. Natomiast w klasyfikacji amatorów I miejsce zajął Amadeusz Skiba, zaś II miejsce zdobył Korneliusz Skiba. - Również pan Przemysław Kopacz zwyciężył w grupie opiekunów, zdobywając mistrzostwo Polski - dodaje ks. Król.