• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Cel łączy ludzi

  Grzegorz Brożek

  dodane 17.01.2013 11:57

  Od godz. 17:00 20 stycznia grać będą dla publiczności Andrzej i Maja Sikorowscy oraz Feel. Całkowity dochód z koncertu wspomoże chore dzieci z terenu gminy.

  Z Marcinem Kiwiorem, wójtem gminy Skrzyszów rozmawia Grzegorz Brożek

   

  - Skąd wziął się pomysł organizacji koncertów?

  - Jest wielu ludzi, rodzin, którzy ewidentnie potrzebują pomocy, by radzić sobie w trudnej sytuacji, kiedy sprawuje się opiekę nad ciężko chorymi dziećmi. Leczenie i rehabilitacja potrafią być bardzo drogie, co przekracza możliwości wielu przeciętnych rodzin. Chcieliśmy choć trochę wspomóc je w ich trudnej sytuacji.

  - Ale dlaczego organizacją koncertów zajęła się gmina? Przecież samorząd od pomagania ma pomoc społeczną....

  - To prawda, ale wydanie każdej złotówki z funduszu pomocy społecznej obwarowane jest licznymi kryteriami. Tymczasem potrzeba czasem kilkaset złotych, by mieć na wkład własny do zakupu sprzętu leczniczego. Ze środków pozyskanych w czasie koncertu na takie właśnie cele możemy korzystać swobodnie. Naturalnie pomoc społeczna czuwa ostatecznie nad tym, komu pomagamy, bo pracownicy GOPS-u znają sytuację rodzin, także tę materialną i wiedzą kto jest w największej potrzebie, gdzie ta pomoc charytatywna jest niezbędna. Zresztą mieszkańcy też wiedzą, bo zdarza się, że przychodzą i podpowiadają, że warto, aby nasza orkiestra charytatywna zagrała np. dla ich sąsiadów.

  - Dlaczego organizowana pomoc przyjęła postać koncertów muzycznych?

  - Wydaje się nam, że łączymy w ten sposób kilka spraw. Słuchacze mają możliwość spotkania na żywo znanych w całej Polsce wykonawców. Uczestnicząc w zabawie jednocześnie pomagają, bo dochód z biletów przeznaczamy w całości na pomoc dla chorych dzieci.

  - Ilu rodzinom juz pomogliście?

  - Po pierwszym koncercie dwie rodziny otrzymały po ponad 5 tys. złotych. Dochód z drugiego koncertu był większy, więc udało się znów pomóc dwóm innym rodzinom, zasilając ich budżet walki z chorobą o ponad 7 tys. każdy. Chcielibyśmy, by efekty trzeciego koncertu były jeszcze znaczniejsze, dlatego przygotowaliśmy 5 rodzin, po jednej z każdej z miejscowości tworzących gminę, którzy będą tegorocznymi beneficjentami.

   

  - Uda się?

  - Od wielu miesięcy pracujemy nad tym. Samorząd, Centrum Kultury i Bibliotek, dyrekcja i personel szkoły, strażacy i dziesiątki wolontariuszy, by przygotować jak najlepiej imprezę, pozyskać sponsorów. To też jest wartość tego projektu, że charytatywny cel łączy wielu ludzi. Mam nadzieję, ze się uda wszystko tak, jak zaplanowaliśmy.

  - Dlaczego koncerty robicie w styczniu?

  - Pomyśleliśmy o tym, że w kontekście Bożego Narodzenia wszyscy chętniej myślimy o naszych bliźnich, mamy – czasem większą niż kiedy indziej – potrzebę i chęć pomagania, jesteśmy wobec siebie bardziej empatyczni. Poza tym wchodzimy w nowy rok, więc chcieliśmy, by w kolejny rok potrzebujący także weszli z pewnym zapasem środków materialnych i nadziei.

   

  Bilety do nabycia w Urzędzie Gminy, bibliotekach i szkołach na terenie gminy, Tarnowskim Centrum Informacji w Tarnowie ul. Rynek 7. W czasie koncertu odbędzie się licytacja podarowanych przedmiotów oraz zbiórka ofiar do puszek.

   

   

  Gość Niedzielny jest patronem medialnym III Koncertu Charytatywnego w Skrzyszowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół