• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Oaza na pustyni

  Joanna Sadowska

  dodane 02.02.2013 21:16

  2 lutego, w samo południe siostry, ojcowie i bracia zakonni spotkali się na wspólnej Eucharystii w tarnowskiej katedrze z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

  Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, który w homilii wezwał osoby konsekrowane do bycia oazą tętniącą duchowym życiem na wypalonych grzechem pustyniach współczesnego świata. – Takie jest aktualne wezwanie dla wszystkich Rodzin Zakonnych – być ożywczym źródłem nadziei i punktem odniesienia dla tych, którzy zagubili się pośród ruchomych wydm codziennych problemów, uwikłań i zależności, tracąc tym samym z horyzontu to, co najważniejsze – mówił biskup tarnowski. – Dzisiaj, we wspólnocie modlitwy, dziękujemy za wasze wielkoduszne, całkowite i wieczyste „tak” – będące odpowiedzią na wezwanie Umiłowanego Pana. Modlimy się, aby Najświętsza Maryja Panna, Mistrzyni życia duchowego, wspierała i towarzyszyła Wam na drodze owocnej realizacji powołania zakonnego. Niech Jej orędownictwo wyjednuje odwagę i światło Bożej mądrości wskazujące zawsze właściwy kierunek podjętej drogi. Niech dar waszego powołania będzie przeżywany zawsze w duchu ewangelicznej radości i entuzjazmu, który będzie w stanie pozytywnie zarażać innych – dodał.

  Podczas uroczystości osoby konsekrowane odnowiły złożone przed laty śluby. W ich imieniu dziękowała s. M. Joannes Mazurkiewicz CSSJ, referentka diecezjalna. – Sercem i modlitwą obejmujemy, tych którzy ochraniają płomień naszego powołania. Tobie Czcigodny i Drogi Księże Biskupie dziękujemy za prawdziwie ojcowską opiekę nad osobami konsekrowanymi. Za przewodniczenie tej uroczystej liturgii, słowo Boże do nas skierowane, za wszelką życzliwość i mądrą troskę dobrego Pasterza o to, byśmy byli prawdziwie solą tej ziemi, dla każdego człowieka i dla świata, który tęskni za prawdziwymi wartościami. Dziękujemy za to, że chcesz być Ojcze z nami, że jesteś otwarty na naszą obecność w kościele tarnowskim, za uczestniczenie w radościach ale i troskach naszych wspólnot. Drogi Księże Biskupie, zapewniamy, że każdego dnia wznosi się przed Panem nasza modlitwa za Kościół święty i za jego pasterzy. Ta modlitwa i gorliwa posługa będzie naszą wierną wdzięcznością za wszystkie dary. Wdzięczną modlitwą ogarniamy także wszystkich kapłanów, którzy towarzyszą nam w drodze za Jezusem -- mówiła.

  Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji rozpoczęły się już wczoraj nieszporami w Tuchowie i Starym Sączu. Dzisiejsze uroczystości poprzedziła konferencja o. Władysława Bodziony CSRS. Siostry i zakonnicy spotkali się też na agapie oraz obejrzeli film o Hildegardzie z Bingen.

  Obecnie w diecezji posługuje prawie 1000 sióstr i 150 ojców i braci zakonnych.

    Joanna Sadowska/GN   Joanna Sadowska/GN   Joanna Sadowska/GN

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół