• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Głodni modlitwy

  Grzegorz Brożek

  dodane 23.02.2013 17:28

  Wielkopostny Dzień Skupienia tych grup modlitewnych dobył się 23 lutego w dębickiej parafii pw. MB Anielskiej.

  Obecnie w diecezji działa w parafiach blisko 60 grup modlitewnych św. o. Pio. Łącznie gromadzą one ponad 20 tys. wiernych. – To, że tak wielu ludzi przychodzi na spotkania modlitewne to przede wszystkim sprawa głodu modlitwy, który jest w ludziach. Często słyszę po spotkaniach, jak mówią, że kilkugodzinne, często na klęczkach spotkanie z Jezusem jest dla ludzi ładowaniem akumulatorów duchowych na cały miesiąc – mówi ks. Andrzej Liszka, moderator Grup o. Pio w diecezji. Wielu z tych, którzy dziś przychodzą na modlitwę w parafiach przyznaje, że dzięki wstawiennictwu św. o. Pio, i tym spotkaniom modlitewnym wrócili do Kościoła. – Znam przypadek młodego mężczyzny, który trafił na spotkanie, w czasie którego zakładaliśmy grupę o. Pio w jego parafii po całej nocy picia i z myślą popełnienia samobójstwa. Zaprosiliśmy go na nabożeństwo na popołudnie. Chciał przystąpić do spowiedzi, ale proboszcz poprosił, aby najpierw wytrzeźwiał. Przyszedł po południu, przystąpił do sakramentu pokuty. Od tego dnia, ręczę, codziennie żyje w łasce uświęcającej – dodaje ks. A. Liszka.

  W spotkaniu wzięło udział prawie 2 tys. wiernych, którzy wypełnili kościół   W spotkaniu wzięło udział prawie 2 tys. wiernych, którzy wypełnili kościół Grzegorz Brożek/GN

  Czuwanie rozpoczęło się o godz. 10.00. Najpierw uczestnicy wysłuchali katechezy, następnie wspólnie odmówili różaniec. Po nim konferencję formacyjną wygłosił ks. prał. Stanisław Pelc. Drodze Krzyżowej przewodniczyła s. Zyta, józefitka pracująca w Brazylii. W czasie nabożeństwa pokutnego konferencję wygłosił o. Józef Krupiński, jezuita. Po nabożeństwie do miłosierdzia Bożego, które poprowadził ks. Piotr Mamak z grupą o. Pio z tarnowskiej parafii pw. bł. Karoliny uczestnicy dnia skupienia wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył ks. infułat Adam Kokoszka.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół