• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ognia nie gaście!

  Grzegorz Brożek

  dodane 24.03.2013 17:03

  Bp Jeż poprosił młodych o odważne świadectwo wiary.

  W kościele pw. bł. Karoliny bp Andrzej Jeż celebrował Mszę św. z udziałem duszpasterzy i młodych, którzy z całej diecezji tarnowskiej przybyli na obchody Światowego Dnia Młodzieży.

  – Dzisiaj Tarnów jest waszym miastem, w którym możemy wspólnie przeżywać piękne doświadczenie wzajemnego umacniania się w wierze, manifestacji tej wiary wobec świata i ukazywania autentycznej radości z faktu przynależności do Chrystusowego Kościoła. Dzisiaj, dzięki wam, imię Chrystusa – jak kiedyś w Jerozolimie – może głośno rozbrzmiewać na ulicach Tarnowa – powiedział bp Jeż.

  Pasterz diecezji tarnowskiej przypomniał wczorajsze Forum Młodych, które odbyło się w Tarnowie-Mościcach. – Najważniejszym owocem tego forum powinno być obudzenie i rozpalenie na nowo w waszym pokoleniu zapału w dziele ewangelizacji współczesnego świata. Świat potrzebuje młodych ewangelizatorów, potrzebuje młodych świadków Dobrej Nowiny, którzy z entuzjazmem podejmą wezwanie misyjne Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. To wołanie Chrystusa staje się tym mocniejsze, im bardziej świat oddala się od Niego – podkreślił biskup.

  Hierarcha zwrócił też uwagę, że Ewangelia nie jest legendą, lecz stale aktualnym objawieniem Boga w Jezusie Chrystusie. W to objawienie są wpisane także nasze losy. Na koniec słowa skierowanego do młodych podczas Mszy św. bp Jeż poprosił uczestników liturgii o odważne świadectwo wiary. – Ufam mocno, że wasz entuzjazm będzie wyrazem tego ognia, który płonie w sercach młodych uczniów w Chrystusa i że będzie przeciwwagą dla braku odwagi, a czasami nawet postawy zaparcia się wiary przez waszych rówieśników. „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”! Bądźcie misjonarzami współczesnego świata, tego najbliższego wam, tego, w którym na co dzień żyjecie. Przekazujcie swym rówieśnikom entuzjazm waszej wiary!

  Na zakończenie Mszy św. poświęcił krzyże, które młodzi nieśli w czasie drogi krzyżowej.  

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół