• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Strefa Młodych Serc

  Grzegorz Brożek

  dodane 09.08.2013 13:01

  8 sierpnia w sanktuarium Przemienienia Pańskiego odbyło się spotkanie ewangelizacyjne: Strefa Młodych Serc.

  - Przyłóż swoją rękę do Krzyża - wtedy życie wygląda zupełnie inaczej – zapraszali młodych pod bazylikę sądecką na 8 sierpnia organizatorzy Strefy Młodych Serc. Ewangelizacyjne spotkanie było wspólną inicjatywą WSD w Tarnowie oraz par. pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. - Odczuwając głód „młodych serc”, które we współczesnym świecie są coraz częściej zagubione i samotne, które ciągle poszukują punktu zaczepienia i sensu swojego życia, chcemy pomóc wskazać kierunek prowadzący na drogę do prawdziwego szczęścia. Jako młodzi ludzie, kroczący drogą powołania kapłańskiego, chcemy dzielić się naszą radością płynącą z wiary w Jezusa Chrystusa i przynależności do Kościoła – mówią diakoni Tomasz Biernat oraz Jarosław Gieniec.

              Strefa była spotkaniem z Bogiem i drugim człowiekiem. Spotkaniem oczekiwanym, bo przybyło pod bazylikę, do sanktuarium Przemienienia Pańskiego około tysiąca młodych z całej diecezji. – Jest odpust, więc przyszedłem się modlić i wyspowiadać. To ważny czas w życiu miasta, ale spotkanie uwielbiania też ma swój magnes – mówi Amadeusz Rak z Nowego Sącza. Duża grupa przyjechała z par. pw. św. Jana Nepomucena z Bochni. Autobusy przywiozły 50 osobowe wspólnoty z kilku innych miejsc. Z niewielkiej Rudki koło Tarnowa na Strefę przyjechało 18 młodych. – Jestem tu, bo wiem, ze znajdę tu radość, dobroć, życzliwość. Nigdzie młodzi nie potrafią się tak razem modlić ale i bawić świetnie, radować, jak na takich spotkaniach – uważa Natalia Rolka z Męciny. Kiedy podpowiadam, że być może świetnie bawią się również po klubach młodzieżowych ta kręci głową. – Ale to zupełnie inna atmosfera. Poza tym tam często dochodzi do jakichś sprzeczek, alkohol powoduje dziwne napięcia, po wszystkim pewnie jest kac, a tu jest radość, życzliwość, wspólnota i przyjaźń – mówi.

  Strefa rozpoczęła się od zawiązania wspólnoty. Znakomicie wtedy i później rolę swą realizowała diecezjalna schola muzyczna wraz z zespołem, która wiele razy porwała młodych do wspólnej zabawy, spontanicznej radości. Mszy św. przewodniczył ks. dr Leszek Rojowski, wicerektor WSD w Tarnowie. Na zakończenie spotkania koncert zagrał klerycki zespół „Genezareth”.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół