• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Koniuszowa pamięta

  Aneta Sobczyk, Aneta Porębska/ js

  dodane 17.09.2013 10:05

  Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Koniuszowej obchodzili Święto Szkoły połączone z II Rajdem im. gen. Franciszka Gągora i odsłonięciem tablicy Patrona Szlaku Nowy Sącz- Ptaszkowa.

  Przybyło wielu znakomitych gości: m.in. Lucyna Gągor, żona zmarłego gen. Franciszka Gągora wraz z córką Katarzyną, Stanisław Kogut, senator RP, gen. Dywizji Leszek Soczewica, Szef Zarządu Analiz Wywiadowczych, Paweł Szczygieł, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz, a także Adam Sobczyk, prezes PTTK Oddziału „Beskid” w Nowym Sączu, Leszek Skowron, wójt Gminy Korzenna oraz płk Grzegorz Dobosz, komendant WKU w Nowym Sączu.

  Goście zwiedzili Izbę Pamięci poświęconą patronowi oraz izbę regionalną. Następnie udali się do kościoła parafialnego w Mogilnie na uroczystą Mszę świętą w intencji Patrona i całej społeczności szkolnej, w której uczestniczyły też poczty sztandarowe z pobliskich szkół. Po zakończeniu Mszy zostały złożone kwiaty na grobie rodziców gen. Franciszka Gągora na cmentarzu w Mogilnie.

   W ramach uroczystości Lucyna Gągor otworzyła II Rajd im. gen. Franciszka Gągora (Rezerwat Cisy w Mogilnie – Ptaszkowa), w którym wzięli w nim udział chętni uczniowie oraz goście. Po 10-kilometrowej wędrówce wszyscy szczęśliwie dotarli do Ptaszkowej, gdzie zwiedzili kościół parafialny Najświętszego Imienia Marii Panny. Została też odsłonięta i poświęcona tablica patrona szlaku Nowy Sącz – Ptaszkowa. W tej części uroczystości wzięli również udział Wójt Gminy Grybów Piotr Krok wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Porębą oraz Przewodniczący Rady Gminy Grybów - Jan Radzik.  Na zakończenie rajdu był poczęstunek oraz quiz wiedzy o generale i regionie. Udział w zabawie wzięło 6 dwuoso   Uczniowie z żoną i córką gen. Gągora oraz dyrektorem szkoły
  arch. szkoły
  bowych drużyn.

  W ramach podsumowania obchodów Święta Szkoły udało się zorganizować krótkie spotkanie uczniów z panią Lucyną Gągor. – Małżonka naszego Patrona opowiadała z pasją o codziennym życiu generała, o jego obowiązkach, zainteresowaniach i treningach sportowych. Spotkanie było bardzo owocne, gdyż oprócz osobistego kontaktu uczniów z osobą znaną głównie z przekazów telewizyjnych udało się uzyskać obietnicę pomocy w zorganizowaniu wycieczki do Warszawy – mówi dyrektor szkoły Jarosław Gliński.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół