• facebook
  • Newsletter
  • rss
  • W 100-lecie śmierci bł. Karoliny

    Joanna Sadowska

    dodane 11.03.2014 12:31

    Rekordowa liczba prac wpłynęła na XI Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem".

    Na konkurs zgłoszono 1 492 prace plastyczne i poetyckie. – Zostały one przysłane z 6 województw – mówi Jadwiga Bieś, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. bł. Karoliny w Woli Radłowskiej, organizatorka konkursu.  – Poziom konkursu był wysoki. Większość prac plastycznych została wykonana bardzo starannie, a tematy wnikliwie przemyślane, zwłaszcza przez osoby uczestniczące w konkursie kolejny raz – dodaje.

    Jak podkreślał ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, członek jury, szczególne podziękowania należą się gimnazjalistom za ich prace plastyczne. – Pokazały one, jakie talenty drzemią w tych młodych ludziach – podkreślał. Wśród laureatów była Barbara Pulnik z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. – Poprzez swoją pracę chciałam pokazać Karolinę w środowisku, w którym żyła, w otoczeniu drzew, blisko natury, w ręku trzymającą różaniec – mówi. – Zanim przystąpiłam do pracy, dokładnie przeczytałam jej życiorys, tym sposobem lepiej ją poznałam. Jest dla mnie przykładem wierności Bogu. Nie miała łatwego życia, ciężko pracowała, pomagała rodzicom w gospodarstwie, a mimo to zawsze znajdowała czas dla Boga.

    Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 11 III w szkole w Woli Radłowskiej. Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum im. bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej i Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

    Najmłodsi laureaci
    Joanna Sadowska /GN
    Lista laureatów:

    Kategoria – prace plastyczne

    uczniowie szkół podstawowych z klas 0 III

    Miejsce 1: Kinga Ogorzałek i Magdalena Pogwizd Świetlica Środowiskowa przy parafii św. Apostołow Filipa i Jakuba w Mystkowie, Alicja Postrożny SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przyszowej

    Miejsce 2: Aleksandra Basiaka, Joanna Kruczek, Joanna Szczepaniak, Mateusz Siedlarz – wszyscy ze Świetlicy Środowiskowej przy parafii św. Apostołów Filipa  i Jakuba w Mystkowie, Bartosz Mazurek Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie SP nr 4

    Miejsce 3: Anna Kroczek SP nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przyszowem, Oliwia Stryczula SP w Podczerwonem, Magdalena Gogoc  Zespół Szkół w Rozdzielu, Faustyna Kruczek - Świetlica w Mystkowie

    Wyróżnienia

    Jakub Kawula, Magdalena Korcyl i Seweryn Dadej PS P w Łoponiu, Patrycja Bogula SP w Starych Żukowicach, Amelia Wąsowicz Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej, Patrycja Piskor Samorządowe Przedszkole w Przesławiu, Katarzyna Węgrzyn Przedszkole Publiczne w Żyrakowie, Alicja Wojnarowska Zespół Szkół nr 1, Publiczna SP NR 5 W Dębicy, Paulina Szegda Szkoła Podstawowa Stare Żukowice, Katarzyna Pogwizd, Anna Hybel, Albert Kulig, Natalia Arendarczyk, Marlena Kasprzycka, Gabriela Szczesiak Karolina Pogwizd, Karolina Kroczek  SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przyszowej, Emilia Krzempek Samorządowe Przedszkole w Przesławiu, Maja Pawełek SP nr 12 w Dębicy.

    Uczniowie klas IV – VI

    Miejsce 1: Agnieszka Borek SP nr 2 w Dębicy, Natalia Saczka ZS w Męcinie

    Miejsce 2: Julia Skowron SP w Nawojowej, Justyna Faltyn ZSP w Skrzynce

    Miejsce 3: Magdalena Jasińska SP im. Jadwigi Królowej w Frycowej, Maria Cabaj SP nr 9 w Dębicy im. Dębickich Saperów, Karolina Tobiasz ZS nr 10 w Męcinie im. Jana Pawła

    Wyróżnienia

    Kinga Szczecina SP im. Jadwigi Królowej w Frycowej, Marta Biernat SP nr 2 w Brzesku, Rafał Ciarach SP nr 2 w Grybowie, Katarzyna Kaczak ZSO nr 4 w Tarnowie, SP nr 23 w Tarnowie, Kinga Tobiasz ZS w Męcinie im. Jana Pawła, Zuzanna Podleśny SP nr 3 im. M. Konopnickiej w Tarnowie, Gabriela Krok SP w Kąclowej, Karolina Skałoń SP w Brzozowej, Weronika Boruch Zespół SP nr 1 w Szynwałdzie, Magdalena Szczepanik SP w Brzozowej, Katarzyna Wójcik ZS w Brzeźnicy, Emilia Gawenda SP nr 2 w Brzesku, Gabriela Wantuch Par. św. Marii Magdaleny w Zaborowicach.

    Gimnazjum

    Miejsce 1: Bartosz Cholewa i Sylwia Bubel PG w Oleśnie

    Miejsce 2: Anna Mandecka PG nr 15 im. J Korczaka, Marta Cholewa - PG nr 4 w Tarnowie, Kamila Kwaśniak PG w Radłowie

    Miejsce 3: Joanna Mikuła i Dominik Czyrka Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie, Kinga Jasińska ZS w Brzeźnicy, Barbara Pulnik - Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

    Wyróżnienia

    Katarzyna Łapa PG nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Agnieszka Kijak Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Weronika Chyćko Przyborów, Agnieszka Pałusz PG w Radłowie, Joanna Marcisz PG im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej, Aleksandra Morawiec PG w Oleśnie, Natalia Skrzyniarz PG nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Kamila Kołodziej MG nr 3 w Dębicy, Izabela Maciejowska ZS w Rajbrocie, Paulina Słąba ZS w Brzeźnicy, Gabriela Białas PG w Oleśnie, Weronika Siwula ZS w Brzeźnicy, Joanna Toczek Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Ewa Nowak Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paleśnicy, Jakub Warchoł - Świetlica Środowiskowa przy parafii św. Apostołow Filipai Jakuba w  Mystkowie, Justyna Ruwińska ZSP w Dinarowej, Klaudia Kucharska ZSP w Dinarowej, Gabriela Kłos – Kufel Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Emilia Częczek PG w Łęgu Tarnowskim, Wiktoria Dżalak Zespół Szkół Plastycznych

    Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

    1 miejsce Maciej Kowal, ZSP w Radłowie, Katarzyna Machalska Bursa Międzyszkolna w Tarnowie

    Wyróżnienia

    Nikodem Sienkiewicz ZS im. Stanisława Staszica w Wadowicach, Aleksandra Kania ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, Paulina Kasprzyk, ZSP im. prof. Czesława Majorkaw Ryglicach

    Dorośli

    Miejsce 1: Katarzyna Sroka Wał – Ruda

    Miejsce 1: Barbara Wójcik Dąbrówka Gorzycka, Agnieszka Sienkiewicz Jaroszowice

    Miejsce 3Ł Teresa Michalik Ptaszkowa, Sylwia Smalarz Wola Radłowska, Bernarda Stolarska Mystków

    Wyróżnienia

    Małgorzata Maria Borzęcka Staszów, Łukasz Ślęzak Nowy Sącz, Iwona Jabłońska  Brzesko

    Prace poetyckie

    klas IV- VI

    Miejsce 1:Klaudia Nasiadka ZSP w Biskupicach Radłowskich, ze SP w Młyńczyskach, Patryk Faron, Gabriela Kurzeja i Klaudia Wyżycka, Wanessa Osyszko SP w Wierzchosławicach ,

    Miejsce 2: Julita Wieczorek ZS im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, Iwona Nasiadka ZSP Wola Radłowska, Sandra Żelazna SP w Kałuszynie, Patrycja Wierzycka SP w Młyńczykach, Rozalia Makarska SP w Ryglicach

    Miejsce 3: Maciej Mitoraj ZS w Grabinach, Norbert Kucmierz ZS w Radłowie, Wiktoria SP w Ładnej, Januszek Anna Ramian ZS w Zakliczynie

    Wyróżnienia

    Judyta Potoniec SP w Młyńczykach, Karolina Kudzia PSP Uszew, Agnieszka Wierzycka SP w Młyńczykach, Anna Zych ZS W Radłowie,  Katarzyna Czyż SP nr 9 w Dębicy Kamila Pajdo SP Wola Radłowska

    Gimnazjum

    Miejsce 1: Maciej Henryk Modzelewski Niepubl. Gimnazjum „Siódemka” Białobrzegach

    Miejsce 2: Joanna Jachimek PG w Radłowie, Justyna Krakowska ZSP nr 1 w Szynwałdzie, Gabriela Klimczyk Gimnazjum w Mogilanach, Justyna Kupiec PG nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

    Miejsce 3: Adrianna Łysik Gimnazjum w Oleśnie, Aleksandra Grabowska PG w Jadownikach, Krzysztof Kucharski PG Radłów, Konrad Mosior ZS w Brzeźnicy 

    Wyróżnienia

    Jakub Boryczka Gimnazjum w Oleśnie, Aleksandra Sroka ZS w Rozdziele, Tomasz Światłowski GIM. Olesno, Magdalena Mazur ZSP nr 1 w Szynwałdzie, Jakub Sacha PG w Złotej., Paweł Urbanek PG w Radłowie, Łukasz Krupa PG w Radłowie, Dominika Worek Gimnazjum nr 15 Kraków, Patrycja Białek PG w Radłowie, Natalia Liro,  Wojciech Szlosek GIM. Olesno, Angelika Lis 

    Ponadgimnazjalne

    Miejsce 1: Małgorzata Rola ZS w Grybowie

    Miejsce 2: Katarzyna Cich i Paweł Nowak III LO w Tarnowie

    Miejsce 3: Mateusz Borowiec ZSP w Radłowie, Martyna Kotarba ZSP nr 1 w Brzesku i Ireneusz Konwent ZSP i Z w Ciężkowicach

    Wyróżnienie

    Edyta Iwańska ZSP Ryglice, Karolina Bartoń I LO w Dąbrowie Tarnowskiej, Kinga Wrona, Kamil Krzywoń i Kinga Galas ZSP Ryglice

    Dorośli

    Miejsce 1: Barbara Wójcik Olesno, Maria Glica Sutków

    Miejsce 2: Teresa Tracz Tarnów, Agnieszka Seremet Radłów

    Miejsce 3: Edyta Małacha i Monika Hyla Kraków, Iwona Poręba Tarnów, Andrzej Ziobrowski Nowa Huta

    Wyróżnienia: Agnieszka Sienkiewicz Jaros

    Ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie
    Gość Tarnowski

    «« | « | 1 | » | »»

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół