Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Czynią świat lepszym przejdź do galerii

Prawie 1500 uczniów z całej diecezji przyjechało na wspólne spotkanie do miasta nad Wisłoką.

- Zjazd jest po to, by podziękować młodym za to, co robią przez cały rok, za ich zaangażowanie, za to, że ofiarowują swoje zainteresowanie, czas, pracę, że są wrażliwi. Spotkanie pokazuje im samym siłę, jaką stanowią, siłę, która zmienia świat na lepsze – mówi ks. Piotr Grzanka, wicedyrektor diecezjalnej Caritas. Eucharystii dla uczestników przewodniczył bp Stanisław Salaterski. - Wielu młodych już skończyło szkoły, opuściło koła Caritas, ale to, czego się nauczyli już procentuje i będzie procentować, bo koła uczą wrażliwości dla drugiego człowieka – mówi hierarcha.

Po Mszy św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego uczniowie SKC przeszli w marszu, z transparentami pod pomnik Jana Pawła II, by w 100-lecie męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki SKC i roku kanonizacji polskiego papieża podziękować w ten symboliczny sposób za wzór życia, jaki pozostawił wszystkim ludziom, a szczególnie młodym.

W czasie spotkania bp Stanisław Salaterski otrzymał legitymację SKC nr 7465. Powołano do istnienia również pierwsze Przedszkolne Koło Caritas. Specjalnie po to do Dębicy przyjechały dzieci i rodzice z Niepublicznego Przedszkola "Faustynka" z Mystkowa.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy