• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Rio de Dębica

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 05.10.2014 07:08

  Kościół pw. Miłosierdzia Bożego wypełnił się entuzjastyczną modlitwą młodych ludzi, którzy dzielili się swoją wiarą.

  W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym diecezjalne spotkanie młodych w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W świątyni zebrało się ponad 2 tysiące młodych razem ze swoimi duszpasterzami.

  – Ta świątynia w ciągu 30 lat swego istnienia nie widziała naraz tak wielu młodych ludzi. To bardzo cieszy i daje nadzieję na przyszłość – mówi ks. prał. Józef Dobosz, proboszcz parafii.

  Spotkanie poprzedziły diecezjalne warsztaty muzyczne, których uczestnicy prowadzili śpiew podczas modlitwy. Potem została zawiązana wspólnota, a pierwszym punktem programu była informacja na temat Światowych Dni Młodzieży, którą przedstawił ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii.

  O swoim doświadczeniu przeżycia takich dni w Rio de Janeiro mówiła Agnieszka Styczeń. – Tego nie da się zapomnieć. Przeżyłam spotkanie z Jezusem, z drugim człowiekiem. To odmieniło moje życie – dzieliła się ze zgromadzonymi.

  Katechezę ewangelizacyjną wygłosił ks. Marcin Baran. – Wierzący to plac pod budowę i zarazem budowniczy, to ktoś, kto pozwala się kształtować Panu Bogu – mówił do młodych kaznodzieja.

  Po katechezie młodzi uczestniczyli w modlitwie uwielbienia. W czuwaniu pomagała grupa teatralna „Pod Aniołami” z parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Wreszcie każdy mógł podejść pod ołtarz i w osobistej modlitwie uwielbić Jezusa. Czuwanie zakończyła Eucharystia.

  – Jestem tutaj, bo zaprosił nas do dzielenia się wiarą papież Franciszek. A że to mądry człowiek, to go posłuchałem i jestem – śmieje Szymon Dymiński z Dębicy. Jego zdaniem, można pogodzić wiarę z młodością. – Młodzi ludzie chcą być żywym świadectwem wiary i chcą ją przekazywać. Widać to po przybyłych na spotkanie. W mojej parafii mamy grupę apostolską, ale nie zamykamy się w niej. Co tydzień prowadzimy czuwanie dla młodzieży, myślę, że mamy ciekawe rzeczy do przekazania – mówi Szymon.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół