• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Karolina była z KSM

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 15.11.2014 13:32

  Z okazji 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny do Zabawy zjechała młodzież z całej Polski.

  Młodzież z całej Polski, należąca m.in. do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zjechała do sanktuarium bł. Karoliny z okazji 100. rocznicy jej męczeńskiej śmierci.

  - Przyjechaliśmy z Szymbarku, jest nas ponad 30 osób. Należymy do MGA, czyli Młodzieżowej Grupy Apostolskiej, a naszym opiekunem jest ks. Krzysztof Migacz. Przyjechali też lektorzy, dziewczęta z DSM. Chcemy lepiej poznać bł. Karolinę. Ja miałem już okazję być w Zabawie, noszę też pierścień bł. Karoliny - mówi Sebastian Kaczmarczyk.

  Młodzi uczestniczyli najpierw we Mszy św., którą z abp. Józefem Kowalczykiem koncelebrowało kilkudziesięciu księży. Podczas Eucharystii śpiewała młodzież uczestnicząca w diecezjalnych warsztatach muzycznych.

  Po homilii abp. Kowalczyka kilkudziesięciu młodych ludzi złożyło przyrzeczenia KSM.

  - Przyjechaliśmy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Osiem godzin trwała podróż do Zabawy. Karolina jest dla nas fajną, młodą dziewczyną, do której chcemy prowadzić naszych rówieśników. Część już zna Karolinę i była nawet w Zabawie, a część jeszcze w ogóle jej nie zna. Dla nas to jest wzór młodego człowieka i młodzieńczego działania. Karolina była już kaesemowiczem, choć w jej czasach nie było KSM. Więc cieszymy się, że jest nam tak bliska - mówi Łukasz Brodzik, skarbnik Prezydium KSM.

  Po Modlitwie wiele osób zakupiło pierścień bł. Karoliny. - Pierścień będzie mi przypominał, że mam zachować czystość do dnia ślubu. To będzie też znak dla innych, moich rówieśników, że można żyć w czystości. Karolina jest dla mnie wzorem, chcą ją coraz lepiej poznać i prosić, by mnie prowadziła - mówi Monika Sołowska.

  Pierścień będzie nosić także Ania z Pustyni. - Zainspirowała mnie bł. Karolina, chcę iść szlakiem jej czystości. Karolina jest dla mnie bardzo ważną osobą, wręcz przyjaciółką - podkreśla Ania.

  Po południu młodzi wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny w wałrudzkim lesie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół