• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Biskupie medale

  Joanna Sadowska

  dodane 23.11.2014 14:38

  W uroczystość Chrystusa Króla biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył medale w tarnowskiej katedrze.

  – Pośród nas są właśnie świeccy katolicy, którym dzisiaj szczególnie pragnę podziękować oraz wręczyć im medal Dei Regno Servire. Jest to dowód uznania za dzieło urzeczywistniania Królestwa Bożego na tym świecie. Medal ten jest także symbolem tej nagrody, którą Bóg przygotował w niebie dla każdego, kto pełni Jego wolę – mówił w homilii bp A. Jeż.

  Medal przyznaje biskup tarnowski za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. Z wnioskiem o nadanie występuje m.in. proboszcz. Można go otrzymać tylko jeden raz.

  DEI  REGNO  SERVIRE  2014

  Złote

  1. Stanisław Florek – parafia Słopnice Górne (prowadził budowy kilku kościołów parafialnych w diecezji tarnowskiej, od wielu lat bardzo zaangażowany w życie parafialne).
  1. Domicela Galicka – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (od 18. lat bardzo zaangażowana w działalność Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Kingi w Nowym Sączu - Biegonicach, mgr teologii).
  1. Stanisław Głuc – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (od 18. lat bardzo zaangażowany w działalność Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Kingi w Nowym Sączu - Biegonicach, nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, doradca rodzinny w Poradni Rodzinnej, aktywnie działa też w Poradni „Arka” w Nowym Sączu).
  1. Irena Klich – parafia Nieczajna (przez wiele lat pracowała na plebanii w parafii Nieciecza, a następnie w parafii Skrzyszów koło Dębicy, wolontariuszka Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego, współautorka książek o Diecezjalnym Biurze Pielgrzymkowym, należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej parafii Nieczajna oraz do Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Dąbrowie Tarnowskiej, bardzo zaangażowana w życie parafialne w parafii Nieczajna).
  1. Józef Klimczak – parafia Nawojowa (w wielkim stopniu przyczynił się do budowy kaplicy w Czaczowie, przez wiele lat opiekował się kaplicą, bardzo zaangażowany w życie parafialne).
  1. Siostra Aurelia Lupa – Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich (od prawie 50. lat posługuje w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Nowym Sączu, szczególnie troszczy się o piękno Bazyliki Mniejszej w Nowym Sączu).
  1. Bożena i Maciej Taborowie – parafia Nowy Wiśnicz (od 24. lat bardzo zaangażowani w działalność Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, doradcy rodzinni w dekanalnej Poradni Rodzinnej, p. Maciej jest też nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej i byłym prezesem stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu, autorem wielu książek i artykułów dotyczących małżeństwa i rodziny).
  1. Barbara Zabrzeńska – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (od 18. lat bardzo zaangażowana w działalność Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Kingi w Nowym Sączu - Biegonicach, doradca rodzinny w Poradni Rodzinnej, aktywnie działa też w Poradni „Arka” w Nowym Sączu).

  Medaliści srebrni i brązowi na następnej stronie.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół