• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Sakrament radości

  GB

  dodane 02.01.2015 10:21

  W czasie kolędy, czyli wizyt duszpasterskich, do domów parafian trafia broszura, która pomoże przygotować się do spowiedzi.

  Broszura liczy sobie nieco ponad 40 stron. W tekstach przygotowanych przez tarnowskich specjalistów z dziedziny prawa kanonicznego, teologii moralnej, psychologii i praktyków duszpasterzy, czytelnicy znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące rachunku sumienia, przygotowania do spowiedzi, form sakramentu pokuty i pojednania.

  - Chcemy zachęcić do korzystania z sakramentu radości, jak spowiedź świętą nazywał Benedykt XVI i jak pisze o niej Franciszek. Zachęcić i pomóc. Wielu obecnych penitentów przychodzi do spowiedzi nieprzygotowanych. Czują potrzebę, chcą się wyspowiadać, ale nie znajdują czasu na przygotowanie. Ta książeczka im w tym pomoże. Chodzi też o to, by przypomnieć i przekonać ludzi, że spowiedź, która czasem może wiązać się ze stresem, jakimiś obawami, ale ostatecznie prowadzi do radości. Skutkiem dobrze przygotowanej i przeżytej spowiedzi jest odzyskanie autentycznej radości - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii.

    Grzegorz Brożek /Foto Gość - Zwracam się do Was drodzy diecezjanie z serdeczną i gorącą zachętą, byście wypracowali sobie zwyczaj częstego przystępowania do dobrze przygotowanej spowiedzi świętej. Zachęcam was, aby tę pomoc, jaką jest ta książeczka zaproponować swoim bliźnim. Ufam, że uważna lektura i osobista refleksja nad treściami zawartymi w tej publikacji pomogą odkryć, jak wielka radość kryje się i wypływa z tego sakramentu - pisze w słowie wstępnym broszury biskup tarnowski Andrzej Jeż. Broszura powstała jako element realizacji w diecezji tematu obecnego roku duszpasterskiego, który przeżywamy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół