• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Posłani, by służyć

  GB /DSI

  dodane 18.01.2015 10:50

  Biskup tarnowski Andrzej Jeż 17 stycznia posłał do pracy dekanalnych i okręgowych animatorów Światowych Dni Młodzieży.

  Gala Dekanalnych i Diecezjalnych Animatorów oraz Duszpasterzy Młodzieży odbyła się w Tarnowie 17 stycznia. Uczestnicy najpierw zgromadzili się w katedrze na Mszy św. 
   
  - Kościół liczy na Was, gdyż nieustannie potrzebuje waszej żywej wiary, entuzjazmu, twórczej miłości i dynamizmu nadziei. Obecność młodego pokolenia chrześcijan odnawia Kościół, odmładza go i daje mu nową siłę. To dlatego Światowe Dni Młodzieży są wielkim darem nie tylko dla młodych, ale także dla całej wspólnoty Kościoła - mówił do młodych w homilii bp Andrzej Jeż.
   
  Po Eucharystii młodzi w kolorowym pochodzie, z Trzema Mędrcami na przedzie, śpiewając kolędy przeszli do auli Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie szkoleń dla liderów, wręczenie dyplomów i posłanie do pracy przez biskupa diecezjalnego.
   
  Szkolenia przeszło 84 dekanalnych animatorów, 15 diecezjalnych i 43 duszpasterzy. Teraz oni mają animować w dekanatach swoich rówieśników, szukać liderów parafialnych, którzy podejmą się udziału w przygotowaniach do ŚDM.
   
  - Ta młodzież to są bardzo ciekawe osoby ze szkół średnich i uczelni wyższych. Gdy się z nimi przebywa czuje się ich troskę i chęć zaangażowania się w ŚDM. Młodzi razem ze swoimi dekanalnymi duszpasterzami już odwiedzili parafie, gdzie mówili o przygotowaniach do ŚDM i zachęcali rówieśników do działania w Kościele. Serce rośnie, gdy na nich patrzę i widzę ich oddanie sprawie i szczerość - cieszy się ks. Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
   
  Młodzi razem z kapłanami będą animować życie religijne w parafiach i dekanatach, by ożywiać duszpasterstwo młodzieży. Taką konkretną propozycją będzie zachęta do zakładania grup młodzieżowych w parafiach, m.in. grup Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
   
  Od marca do czerwca młodzi będą też przeprowadzać w parafiach szkolenia dla swoich rówieśników, dzieląc się wiedzą zdobytą podczas warsztatów. Ponadto ich zadaniem będzie przygotowanie spotkań modlitewnych tzw. „Synajów”, które odbędą się w czterech miejscowościach diecezji. Docelowo w parafiach powstaną również komitety, które będą przyjmować pielgrzymów z całego świata w 2016 r. 
   
   
   
  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół