• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Karolina świeci przykładem

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 05.03.2015 12:18

  Blisko 1000 uczestników wzięło udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim o bł. Karolinie.

  Konkurs od wielu lat organizowała szkoła w Wał-Rudzie, wsi bł. Karoliny. Po likwidacji placówki gospodarzem konkursu stał się zespół szkolno-przedszkolny w Woli Radłowskiej.

  – Hasłem tegorocznej edycji były słowa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Temat bardzo trudny do interpretacji dla autorów prac plastycznych, ale mimo to na konkurs napłynęło ponad 700 prac z całej Polski. Z kolei do konkursu literackiego zgłoszono 229 utworów, więc blisko 1000 osób wzięło udział w naszym konkursie. Cieszy też to, że rośnie grupa dorosłych uczestników. Konkurs trwa tyle lat i ciągle jest wiele osób, które poznają bł. Karolinę i czerpią z jej postaci, świadectwa inspiracje poetyckie i plastyczne – mówi Jadwiga Bieś, dyrektor zespołu szkół w Woli Radłowskiej, organizator konkursu.

  Pani Jadwiga spod Wadowic od kilku lat bierze udział w konkursie razem z całą rodziną, mężem i dwoma synami. – Cieszymy się, że kolejny raz jury nas wyróżniło za nasze prace. Temat konkursu był bardzo ciekawy. Czyste serce to według mnie serce pełne miłości, łaski uświęcającej, serce jakby już teraz będące w niebie – wyjaśnia pani Jadwiga.

  Aleksandra namalowała bł. Karolinę stojącą obok gruszy, dokoła niej zgromadziły się dzieci, które dziewczyna próbuje odwieść od współczesnych dóbr materialnych, takich jak gry komputerowe. – Bł. Karolina uczy dzieci modlitwy, pomaga wznieść im się do Boga, mieć wolne serca – mówi autorka jednej z prac.

  Gabriela przedstawiła Karolinę razem z Panem Jezusem w niebie. – Sugerowałam się tematem konkursu, czyli błogosławieństwem ludzi czystego serca. Myślę, że Karolina jest przykładem człowieka o czystym sercu, które miała dzięki dobrym uczynkom – wyjaśnia dziewczyna.

  Udział w konkursie nie byłby możliwy bez poznania historii życia bł. Karoliny. – Czytałyśmy o Karolinie w internecie, oglądałyśmy też film, który powstał niedawno – mówią Ola i Gabriela.  

  Konkursowej gali towarzyszyły występy zespołu ludowego Wolanie oraz wystawa prac plastycznych Stanisława Strońskiego i Ewy Łazowskiej. Protokół z konkursu i wyniki można zobaczyć tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół