• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Św. Filip jest już w Tarnowie

  GB, MK

  dodane 12.03.2015 10:10

  W dniach od 13 do 15 marca kościół księży filipinów jest przystankiem światowej peregrynacji relikwii św. Filipa Neri.

  Peregrynacja jest jednym z elementów Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Filipa, którego centralne obchody odbędą się 21 lipca br. w rodzinnym mieście Świętego, we Florencji. Jubileuszowa pielgrzymka relikwiarza rozpoczęła się 27 stycznia br. w Kongregacji Oratorium w Wiedniu, a zakończy w Rzymie w roku 2016.

  - Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną spotkać na drodze swojego życia Radosnego Świętego do oratoryjnego kościoła przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Weekend peregrynacyjny, spotkanie ze św. Filipem, wierzymy, że będzie stanowił preludium, impuls do nowego zapału wiary i żarliwej miłości przeżywanej w duchu chrześcijańskiej radości - mówi ks.Mateusz Kiwior COr.

  Wykonany w Sewilli, w Hiszpanii 200-kilogramowy relikwiarz, który nawiedza placówki prowadzone przez zgromadzenie filipinów przedstawia św. Filipa w momencie otrzymania stygmatu Ducha Świętego. Filip z szeroko rozpostartymi ramionami, w ekstatycznym uniesieniu wpatruje się w niebo. W miejscu powiększonego stygmatem Ducha Świętego serca umieszczono kapsułę z relikwiami Świętego.

  Przywitanie relikwii „Mistyka radości” odbyło się w piątek 13 marca, podczas Mszy świętej o 18.30. Do godz. 20 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi lub rozmowy.

  W sobotę 14 marca na zakończenie Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 8.30 odbyła się modlitwa Litanią do św. Filipa. Przez całą sobotę swoje spotkania modlitewne przy relikwiarzu mają różne grupy i wspólnoty działające przy Tarnowskim Oratorium, a szczególnie Oratorium Młodych i Oratorium Dorosłych.

  Przez całą niedzielę 15 marca podczas Mszy św. rozważania o chrześcijańskiej radości na wzór św. Filipa Neri będzie głosił Ks. Mirosław Prasek COr - Deputat Rzymski Konfederacji Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri na Polskę. Po każdej Mszy będzie okazja indywidualnie uczcić relikwie założyciela Oratorium.

  Szczegółowe informacje na stronie www.filipini.eu lub na facebookowym profilu filipini.eu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół