• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • 1700 maryjek u św. Kingi

  js

  dodane 10.05.2015 10:43

  Do klasztoru sióstr klarysek przyjechało w sobotę 9 maja prawie 1700 dziewcząt z DSM-u z 80 parafii na swą diecezjalną pielgrzymkę.

  Miejsce nie przypadkowe. - z racji roku życia konsekrowanego właśnie u sióstr klarysek chcemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim siostrom zakonnym za ich pracę w Dziewczęcej Służbie Maryjnej, bo bez nich ani by nie powstał, ani nie rozwijał się tak pięknie - mówi ks. Mateusz Nowak, diecezjalny duszpasterz DSM.

  Pielgrzymkę rozpoczęła modlitwa na placu klasztornym i zawiązanie wspólnoty. Dziewczynki spotkały się tez z siostrami, wzięły udział w konkursie i zabawie z wodzirejem.

  - Dziewczęta miały za zadanie poznać bliżej dziesięć różnych zgromadzeń zakonnych, które przybyły na to spotkanie i zebrać pamiątki. Z taką dokumentacją grupy zgłaszały się do księdza na rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o zgromadzeniach. Miały też za zadanie ułożyć własną modlitwę za osoby konsekrowane. Po poczęstunku spotkaliśmy się z sześcioma przedstawicielkami świętych sióstr zakonnych, od których możemy uczyć się wiary i miłości na co dzień. Była nasza gospodyni św. Kinga, św. Urszula Ledóchowska, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Faustyna, bł. Matka Teresa z Kalkuty, bł s. Celestyna Faron - mówi s. Katarzyna Król, diecezjalna opiekunka DSM.

  Najważniejszym punktem była Eucharystia zakończona uwielbieniem, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski, a do specjalnego błogosławieństwa przystąpiło 58 dziewcząt, które ukończyły roczny kurs i od tej pory w swoich parafiach podejmą posługę przewodniczek DSM.

  - Dziękujemy siostrom klaryskom za modlitwę i gościnę, poszczególnym zgromadzeniom za włączenie się w organizację spotkania oraz wszystkim opiekunom za przybycie i radosne przeżywanie naszego diecezjalnego święta - dodaje s. Kasia.

  Podczas pielgrzymki podziękowano też za posługę Diecezjalnej Opiekunki DSM - s. Katarzynie Król BDNP. Nową opiekunką została s. Marcina Kapustka, józefitka.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: DSM, STARY SĄCZ

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół