• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Życie jest w moich rękach

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 01.06.2015 14:02

  Jak być zdrowym, radosnym, wolnym? Dzieci w Okulicach już wiedzą.

  Pogoda dopisała i tłumy dzieciaków z rodzicami i dziadkami bawiły się na rodzinnym pikniku bezalkoholowym w Okulicach.

  – Chcemy pokazać, że czas wolny można spędzić razem i niepotrzebne są do tego żadne używki – mówi Katarzyna Lis z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.  

  Chętni mogli wziąć udział m.in. w konkursie plastycznym „Kolory świata bez używek”.

  – Narysowałam ręce, które podtrzymują kulę ziemską. Chciałam przez to powiedzieć, że człowiek ma wpływ na to, co robi ze swoim życiem, zdrowiem. Jeśli będzie wolny od nałogów, jego życie będzie dobre – mówi Kornelia.

  Dla Fryderyka ludzie powinni wybierać aktywny tryb życia niż poszukiwać przyjemności w używkach. – Zwłaszcza dla chłopaka to jest ważne, żeby uprawiał sport, bo liczy się wygląd, figura, a co za tym idzie – i zdrowie – podkreśla uczestnik konkursu.

  Ciekawostką pikniku była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego i rozmowy z policjantem. Dzieci obejrzały też przedstawienie teatru „Kurtyna” z Krakowa oraz popisy taneczne swoich rówieśników. Atrakcją były pokazy cyrkowe grupy teatralnej „Lustro” oraz uczestników warsztatów „Druga strona lustra”. Przed publicznością wystąpił także zespół „Bratucjana cantans”

  Gościny piknikowi użyczyło sanktuarium Matki Bożej Okulickiej. – Właśnie zakończyliśmy tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Sądzę, że hasło dobrze łączy się z trzeźwościową i ogólnie mówiąc profilaktyczną tematyką pikniku – mówi ks. proboszcz Roman Majoch.  

  Podczas pikniku odbył się również IX Przegląd Piosenki Religijnej, w którym wystąpiło 17. wykonawców w kategorii zespół i solista.

  W kategorii zespół zwycięzcą została schola „Bliżej Nieba” z par. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, II miejsce zajął zespół „Nadzieja” z par. św. Jana Nepomucena w Bochni w Bochni, a trzecie grupa „Angelus” z par. Wniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu.

  W kategorii solista/duet I miejsce zdobyła Agnieszka Marmol z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku, II Magdalena Szydłowska z par. Rzezawa, a III Agnieszka Nowakowska z par. Gierczyce.

  Jury wyróżniło także Katarzynę Talaga z par. św. Wawrzyńca w Cerekwi oraz Julitę Ciuruś z par. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu

  Ponadto w konkursie uczestniczyli: Patrycja Czaja, Marzena Budek i Monika Budek z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borku, Maria Strzesak z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zbylitowskiej Górze, Karolina Kura z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej (diecezja kielecka), Patrycja Sułek z par. św. Jana Chrzciciela w  Mikluszowicach, Oliwia Kamyczek z par. św. Stanisława BM w Brzeźnicy,  Fryderyk Nalepka z par. św. Bartłomieja Ap. w Porębie Spytkowskiej oraz duet Amelia Gumuła i Patryk Skura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świniarach.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz sponsorów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół