• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie zapominajmy o Nim!

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 04.06.2015 13:11

  Bp Andrzej Jeż: Dlaczego tak mało diecezjan przyjmuje Komunię św.?

  Dlaczego na 69 proc. ludzi chodzących do kościoła tylko 24 proc. przyjmuje Komunię św.? – na to pytanie starał się dać odpowiedź bp Andrzej Jeż w homilii podczas Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała.

  Zdaniem kaznodziei „z pewnością jednym z istotnych powodów jest brak wiary w nadprzyrodzoną wartość Komunii św. oraz brak świadomości w leczący dla naszej duszy charakter tego sakramentu. Wielu powstrzymuje się od przystępowania do Komunii św. nie tylko dlatego, że tkwi w stanie grzechu ciężkiego, ale ponieważ nie wierzy dogłębnie w jego skuteczność i wartość”.

  Biskup przypomniał, że „dar Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie pomaga nam zachować czystość naszych serc, szlachetność myśli i uczuć oraz wspomaga nas w czynieniu dobra”.

  W homilii zwrócił uwagę na wartość rachunku sumienia, nawrócenia i właściwej dyspozycji uczestniczącego we Mszy św. Przypomniał, że Kościół nie tylko wędruje za Jezusem w procesji – pielgrzymce wiary – lecz każdy wierzący niesie w sobie Jezusa, którego przyjął w Komunii św.

  – Pamiętajmy, że oprócz hostii niesionej w monstrancji będzie także niesiony w procesji Chrystus, którego przyjęliśmy w Komunii św. Nie zapominajmy o Nim! Adorujmy Go w drodze do domu, uświadamiajmy sobie Jego obecność w ciągu dnia, zwracajmy się do Niego w aktach strzelistych, na przykład słowami: „Bądź uwielbiony, Panie”, „Jezu, ufam Tobie”, „Pan mój i Bóg mój”, „Panie, Ty jesteś moją mocą”. W ten sposób będziemy żyć w Jego obecności, będziemy doświadczać Jego błogosławieństwa oraz Jego mocy na drodze ustawicznego nawrócenia i wzrastania w wierze – mówi bp Jeż.

  Pasterz diecezji celebrował Mszę św. na placu Katedralnym wraz z biskupami pomocniczymi i księżmi. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, samorządu, organizacji i instytucji, stowarzyszeń i ruchów katolickich, szkół wyższych miasta, osoby konsekrowane, alumni WSD w Tarnowie i wierni świeccy.

  Procesja odbyła się ulicami wokół rynku. Uroczystości Bożego Ciała odbyły się we wszystkich parafiach diecezji. Dziękczynienie za Eucharystię przedłuży się tego dnia podczas koncertów uwielbieniowych, które odbędą się o 18.00 na rynku w Pilźnie i Zakliczynie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół