• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dla Niego gramy i śpiewamy

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 07.11.2015 19:34

  Młodzi z Biadolin zaprosili rówieśników do pozostawienia po sobie śladów dobra.

  W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się czuwanie młodych z dekanatu Porąbka Uszewska. – Rozpoczynamy w dekanacie dziewięciomiesięczną nowennę przed Światowymi Dniami Młodzieży. A że w dekanacie Porąbka Uszewska jest dziewięć parafii, więc co miesiąc będziemy gromadzić się na wspólnej modlitwie w poszczególnych parafiach – mówi ks. Marcin Górski, dekanalny duszpasterz młodzieży. 

  Prawie w każdej parafii dekanatu istnieje grupa młodzieżowa. – Widzę ożywienie w dekanacie, są młodzi, którzy nawet w niewielkiej grupce chcą gromadzić się przy kościele, chcą działać dla parafii – dodaje duszpasterz.

  Gospodarzami pierwszego spotkania w dekanacie byli młodzi z Biadolin, którzy dla swoich rówieśników przygotowali specjalne przedstawienie z elementami pantomimy. – Młodzi w naszej parafii mogą włączyć się w scholę parafialną, w grupę KSM, dla chłopaków jest też oczywiście służba przy ołtarzu. Schola liczy 20 osób, śpiewamy raz w miesiącu podczas nabożeństw dla młodych. KSM liczy około 35 osób. W ramach spotkań mamy rozważanie Pisma Świętego. Włączamy się w akcje charytatywne, staramy się o naszą świetlicę. A podczas dzisiejszego spotkania będziemy wychwalać Boga. Mówi się, że młodzież jest daleko od Kościoła, ale my chcemy zaprzeczyć temu stereotypowi. Naszym celem jest Pan Bóg, dla Niego gramy, śpiewamy i działamy – mówią Agnieszka i Wiktoria.  

  Duszpasterzem młodych w Biadolinach, obok księdza proboszcza, jest ks. Marcin Duś. – Przez takie spotkania chcemy, żeby młodzi pokazali swoją wiarę, żeby nią się podzielili ze swoimi rówieśnikami, a w przyszłym roku z gośćmi z całego świata – podkreśla ks. Duś. – Cieszę się, że nowennowe spotkania dekanalne zaczynają się od Biadolin – dodaje ks. proboszcz Zbigniew Dudek, który grą na gitarze animował śpiew Koronki do Bożego Miłosierdzia.

  Biadolińskie spotkanie było okazją do modlitwy, refleksji, spowiedzi świętej. – Nowenna dziewięciu miesięcy ma też ożywić w młodych praktykę spowiedzi, więc formacja duchowa przede wszystkim jest celem naszych spotkań – podkreśla ks. Górski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół