• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Łysogórska Kalwaria

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 05.03.2016 09:57

  Młodzi z dekanatu Porąbka Uszewska są konsekwentni. Co miesiąc czuwają na modlitwie przed ŚDM.

  Młodzi z dekanatu Porąbka Uszewska co miesiąc spotykają się na modlitwie przed ŚDM w różnych parafiach dekanatu.

  Poprzednio gospodarzami czuwań byli młodzi z Biadolin i Łoniowej. Ostatnio modlitewne spotkanie odbyło się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze.

  Pod kierunkiem ks. Mariusza Ogorzelca oraz pani Bernadetty Wojtasińskiej młodzież z Łysej Góry, a także Jaworska, przygotowała nabożeństwo Drogi Krzyżowej z elementami przedstawienia teatralnego. – Ćwiczyliśmy od kilku tygodni. Ksiądz pomógł wypożyczyć oryginalne stroje. Cieszymy się, że tylu ludzi przyszło na czuwanie – mówią młodzi aktorzy.

  Gości i parafian powitał ks. Marian Wikar, proboszcz w Łysej Górze. Podczas spotkania była okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjęcia Komunii św. i cichej modlitwy. Na czuwanie przyszli nie tylko młodzi, ale i wielu starszych z parafii łysogórskiej. W modlitwie uczestniczyli też uczniowie Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów z Łysej Góry.

  – Grupa młodzieżowa istnieje w naszej parafii od bardzo dawna. Właściwie to zmieniają się tylko pokolenia no i może format grupy, bo teraz to jest oddział KSM – mówi Magdalena.

  Do grupy należy około 25 osób, które aktywnie włączają się w jej działania.

  – Spotykamy się co tydzień po Mszy św. wieczornej. Mamy czas na modlitwę, rozważanie Pisma św., oglądanie filmów o tematyce chrześcijańskiej. Lubimy też luz, czyli czas poświęcony rozmowom o naszym codziennym życiu, problemach, przeżyciach – mówi Wiola.

  Grupa integruje się także podczas wspólnych pielgrzymek pieszych np. do Porąbki Uszewskiej, spacerów, wycieczek. – Często spotykamy się poza wyznaczonymi godzinami – śmieją się dziewczyny.

  Młodzież w Łysej Góry włączyła się w dekanalne duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. – Organizujemy się powoli w naszej parafii, żeby przyjąć pielgrzymów, którzy do nas przyjadą. Mamy już rodziny, które przyjmą ich na nocleg. Zaplanowaliśmy już przebieg Tygodnia Misyjnego, w tym dzień turystyczny. Chcemy pojechać na rowerach do Zabawy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszej parafii chętnie pomogą nam znaleźć co najmniej 50 rowerów dla naszych gości – mówią Magdalena i Wiola.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół