• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Szczególnie zasłużony

  bs

  dodane 04.04.2016 21:15

  Biskup mianował ks. Czesława Hausa, proboszcza tarnowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego, kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu.

  Biskup tarnowski Andrzej Jeż wyróżnił kapłana za jego gorliwą posługę zarówno na misjach, gdzie tworzył sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Limie w Peru, a także za zaangażowanie w działalność na rzecz parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

  W niedzielnej homilii podczas konsekracji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego pasterz Kościoła tarnowskiego zauważył, że kapłan jest świadkiem szerzenia się kultu Jezusa Miłosiernego.

  - Ks. Haus w swojej pracy duszpasterskiej kroczył drogą krzewienia kultu Bożego miłosierdzia od sanktuarium w Limie po kościół Bożego miłosierdzia w Tarnowie. Nawet patrząc na strukturę architektoniczną tych dwóch kościołów, zauważamy niemal całkowite podobieństwo - mówił biskup.

  Ks. Haus odebrał wyróżnienie 3 kwietnia podczas uroczystości konsekracji kościoła pw. Bożego Miłosierdzia. Jak zauważa, traktuje je jako wyzwanie do jeszcze większej pracy na większą chwałę Boga i pożytek ludzi.

  Ks. Czesław Haus urodził się 3 października 1960 r. w Brzesku. Pochodzi z parafii Tropie. Po zakończeniu studiów teologicznych w Tarnowie w roku 1985 pracował jako wikariusz w Pustkowie Osiedlu, a potem w Dębicy. W 1993 roku wyjechał na misje, najpierw do Peru Huando (diecezja Huancavelica), a następnie do Limy (archidiecezja Limańska). Po powrocie z misji w 2006 roku został proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Zaborowie.

  Od 15 sierpnia 2009 roku jest proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. W 2015 roku biskup mianował go diecezjalnym duszpasterzem straży pożarnych. 3 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, biskup tarnowski Andrzej Jeż wyróżnił kapłana, mianując go kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół