• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Oswajanie Kościoła

  gb

  dodane 11.04.2016 10:20

  Ponad 70 dziewcząt z całej diecezji wzięło udział w dniach skupienia u tarnowskich józefitek.

  Dni skupienia to stała praktyka zgromadzeń zakonnych. Organizowane spotkania dla dzieci i młodzieży mają pomóc im w ich życiu wiary, zbliżyć do Jezusa, doświadczyć wspólnoty i radości.

  - Od lat organizujemy regularne, najczęściej comiesięczne spotkania dla dziewcząt ze szkół średnich, gimnazjalnych czy studentek. Proponujemy im wtedy refleksję nad własną wiarą, także życiowym powołaniem, wyborami, przed którymi stoją. Chcemy pomóc im w przeżywaniu tego czasu ich życia, wchodzenia w dorosłość - mówi s. Marcina Kapustka, referentka powołaniowa tarnowskiej prowincji sióstr józefitek.

  Od paru lat siostry józefitki organizują także dni skupienia dla młodszych dziewcząt ze szkół podstawowych. - Odbywają się one rzadziej, zazwyczaj 3 razy w roku. Tu dominują inne formy spotkań. Owszem modlimy się na Mszy św., adorujemy Pana Jezusa, ale mamy bardzo dużo zabaw, tańców, śpiewania. Chodzi nam o to, by pomóc im doświadczyć radosnej wspólnoty wiary i pomóc zaprzyjaźnić się z Kościołem, dobrze w nim poczuć - dodaje s. Marcina. 

  W ostatnim dwudniowym spotkaniu wzięły udział dziewczęta m.in. z Ptaszkowej, Siedlisk Tuchowskich, Binczarowej, Tarnowa. W piątek uczestniczyły w konferencji o Bożym Miłosierdziu, którą wygłosił sercanin ks. Jacek Kosteczka, adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której dziewczęta mogły złożyć Jezusowi swoje uczynki miłosierdzia. W sobotę modliły się na Eucharystii, a później z radością uczestniczyły w zabawie i tańcach, które profesjonalnie poprowadził Robert Frudziński. - Jeżeli po takich dniach skupienia wrócą do rodzin, do parafii i będą miały radość, chęć aktywnego włączenia się w życie parafii, w grupach dziecięcych czy DSM, to będzie to właśnie zrealizowany cel tych spotkań, by dziewczyny odnalazły swoje miejsce w Kościele - objaśnia s. Marcina Kapustka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół