• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Materia nie zadowala

  Beata Malec-Suwara

  dodane 11.04.2016 14:30

  Miłosierdzie to jest konkret, nie tylko abstrakcyjne teologiczne pojęcie. I tutaj się tego uczymy - mówi o czuwaniach u redemptorystów br. Tomasz Bil.

  Parafia i seminarium redemptorystów jest organizatorem comiesięcznych spotkań dla młodzieży przed ŚDM. Towarzyszy im hasło "Po co nam miłosierdzie".

  - Miłosierdzie to jest konkret, nie tylko abstrakcyjne teologiczne pojęcie. My mamy być miłosierni. I tutaj się tego uczymy poprzez konferencję i modlitwę, ona też, jak zauważyła św. Faustyna, jest aktem miłosierdzia wobec bliźniego. Gdyby nie było miłosierdzia, wszyscy bylibyśmy biedni i przegrani - mówi Tomasz Bill, kleryk II roku filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie, pomysłodawca czuwań.

  Na spotkania przyjeżdża wielu młodych ludzi, także spoza Tuchowa. - Młodzi bardzo sobie te czuwania chwalą. Odpowiada im ta formuła - zauważa o. Łukasz Wójcik, redemptorysta z tuchowskiej parafii, współorganizator spotkań.

  Z tego cyklu odbędą się jeszcze dwa: 13 maja i 10 czerwca. Każde z nich rozpoczyna się Mszą św. o 18.30, po niej jest konferencja, spotkanie przy ciastku i adoracja do 22.00. Kluczem do czuwań są sakramenty.

  - To świetna forma wartościowego spędzenia czasu - przekonuje Zuzanna Piątek z tuchowskiej parafii redemptorystów. - Młodzi w tym wieku zaczynają już zauważać, że to wszystko, co materialne wokół nich, nie zadowala i nie odpowiada na wszystkie pytania. Czas spędzony z Bogiem i drugim człowiekiem daje możliwość odkrycia czegoś więcej w sobie, zrozumienia, poznania.

  Kleryk Tomasz Bil twierdzi, że i klerycy na tych spotkaniach zyskują. - Jeżeli mamy się przygotowywać do bycia duszpasterzami, to tutaj w kontakcie z młodzieżą mamy taką możliwość - mówi. - Korzystamy na tym, że młodzież chce być u nas, chce się z nami modlić, zobaczyć klasztor od środka, chce z nami porozmawiać i z nami się pośmiać - dodaje.

  Młodzi z parafii prowadzonych przez redemptorystów na całym świecie Tydzień Misyjny spędzą wspólnie we Wrocławiu. W czasie ŚDM 2016 w Krakowie chcą wspólnie przeżyć ten czas jako grupa Redemptor. Będzie także wspólne świętowanie Dnia Alfonsjańskiego, od św. Alfonsa, założyciela redemptorystów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół