• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Emocje narastają

  Beata Malec-Suwara

  dodane 08.05.2016 10:20

  Peregrynacja znaków-symboli ŚDM trwa w okręgu dąbrowskim.

  Peregrynacja znaków-symboli Światowych Dni Młodzieży, a więc krzyża i ikony Salus Populi Romani, rozpoczęła się w okręgu dąbrowskim 7 maja popołudniu. Znaki powitała Dąbrowa Tarnowska o 16.30, a od 19.30 krzyż i ikonę witał już dekanat szczuciński. Dziś, 8 maja, od 9.00 peregrynują po dekanatach: Żabno, Radłów i Uście Solne.

  W peregrynację w Szczucinie zaangażowało się bardzo wielu młodych, a poszczególne parafie prowadziły swoje czuwania.

  - W naszym dekanacie za sprawą młodych dzieje się bardzo wiele. Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży trwają już od 2 lat, ale poprzez peregrynację symboli młodzi jeszcze bardziej umocnią się w swoim wyborze Chrystusa i zaangażowaniu w życie parafii - zauważa ks. Tomasz Franczak, dekanalny duszpasterz młodzieży i prefekt tego okręgu.

  Delastowice podczas czuwania zagrały na akordeonie   Delastowice podczas czuwania zagrały na akordeonie Beata Malec-Suwara /Foto Gość Dla młodych to tak jakby Światowe Dni Młodzieży już się rozpoczęły. - One już trwają i my to czujemy. Emocje narastają, a ich kulminacja będzie w Krakowie. To przeżycie, które pozostanie z nami na długo - mówi Patrycja Misiaszek ze Szczucina.

  Młodzi przygotowywali się do peregrynacji znaków do ostatniej chwili. - Jeszcze dzisiaj mieliśmy dwugodzinną próbę, ale dla nas to jest bardzo ważne, że możemy gościć krzyż i ikonę, które przemierzają cały świat - zauważa Edyta Skiba, która śpiewa w miejscowym zespole Deus Rythmus, który powstał dwa lata temu.

  - Jak sama nazwa wskazuje, gramy Boże rytmy. Razem z Dąbrową Tarnowską nagraliśmy swoją wersję hymnu na Światowe Dni Młodzieży. Zachęcam, żeby jej posłuchać - dodaje.

  Karol Chrabąszcz ze Szczucina widzi, że każdy przeżywa ten czas na swój sposób. - Ludzie podchodzą do krzyża, by przytulić się do niego i zawierzyć mu swoje sprawy - mówi i deklaruje, że nie odpuści także spotkania z papieżem. - Ten tłum młodzieży będzie tworzył jedną wielką wspólnotę. To da nam siłę.

  W dekanacie szczucińskim do końca czerwca trwają zapisy na wyjazd do Krakowa. - Mam nadzieję, że młodzi nie będą się bać. Bóg troszczy się o swoich wiernych. Mogą być spokojni - przekonuje ks. Tomasz Franczak.

  Posłuchajcie także dąbrowsko-szczucińskiej wersji hymnu Światowych Dni Młodzieży:

  Hymn ŚDM Dąbrowa Tarnowska - Szczucin
  Bogdan Sosin

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół