• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pożegnanie z Afryką

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 02.08.2016 11:36

  - To się już nigdy w naszej parafii i wiosce nie wydarzy! - podkreślają mieszkańcy Jasienia.

  Parafianie pożegnali uroczyście pielgrzymów z serca Afryki, którzy mieszkali w rodzinach podczas głównego tygodnia ŚDM. Z tej okazji została odprawiona Msza św. z udziałem gości z Czadu i parafian.

  – Bardzo nam było miło gościć młodych Czadyjczyków. W moim domu mieszkało 5 osób. Wspaniali, spokojni ludzie. Porozumiewaliśmy się z nimi trochę po angielsku, trochę na migi. Wszystko było ok. Będę to bardzo miło wspominać. Łza się w oku kręci, bo pewno się już nie zobaczymy, może napiszemy do siebie. Zresztą to, co działo się w naszej parafii było niepowtarzalne. Jesteśmy małą wioską, małą parafią, a tyle się u nas działo, jak chyba nigdy w naszej historii – mówi Marta Kołodziej z Jasienia.

  Na Eucharystię przyjechała też grupa młodych z Siekierczyny, gdzie w Tygodniu Misyjnym mieszkało 10 Czadyjczyków.

  – Opiekowałam się nimi, kiedy jeździliśmy na wycieczki po okolicy. Poznawali też naszą wieś, było sporo śmiechu i zabawy, kiedy przebrali się w stroje  strażackie. To ludzie bardzo mili, radośni, strasznie się z nimi zżyliśmy i żal nam było, jak odjeżdżali. Więc przyjechaliśmy za nimi do Jasienia, żeby jeszcze trochę poczuć tej atmosfery – mówi Joanna Tokarczyk.

  Za gościnę wszystkim parafianom z Jasienia podziękował ks. Serafin, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodych w Czadzie. – Przeżyliśmy tydzień łaski, wymiany doświadczeń, kultur. Dziękujemy za otwarcie drzwi waszej parafii i waszych domów. Przyjęliście nas z otwartym sercem, daliście nam dach nad głową, opiekę, miłość. Dziękuję młodym wolontariuszom, że byli z nami przez cały ten czas, zawsze dyspozycyjni i chętni do pomocy – komplementował ks. Serafin.

  W sumie w Jasieniu podczas głównego tygodnia ŚDM mieszkało 70-osobowa delegacja z Czadu, która przyjechała z polskimi misjonarzami pochodzącymi z diecezji tarnowskiej ks. Stanisławem Worwą i ks. Pawłem Tabisiem.

  Młodzi Czadyjczycy mieszkali wcześniej, w ramach Dni w diecezji, w parafii Męcina i okolicznych miejscowościach. Do Czadu odlecieli 2 sierpnia.    

  Goście z Afryki podziękowali za przyjęciem tańcem:

  Czadyjczycy dziękują tańcem w Jasieniu
  Gość Tarnowski

  I śpiewem...

  Czadyjczycy śpiewają w Jasieniu
  Gość Tarnowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół