Nowy numer 18/2024 Archiwum

Wierzę w Ducha Świętego

Duch Święty nazywany jest czasem "Bogiem Nieznanym", bo Go nie tylko nie znamy, ale też o Nim nie pamiętamy i nie doceniamy Jego roli w naszym życiu.

Kiedy możemy najpełniej doświadczyć działania Ducha Świętego?

Zacznijmy od tego, że obecności Ducha Świętego doświadczamy rozpoznając w świecie i w nas Jego działanie. Obecność Ducha Świętego poznajemy po Jego owocach. To Jego działanie najpełniej ukazuje się w świętych. Święci są prawdziwymi arcydziełami Ducha Świętego. Pozwolili bowiem temu Artyście działać bez skrępowania i bez ograniczeń w ich życiu. Innymi słowy, byli posłuszni Jego natchnieniom. Ponadto tam gdzie panuje pokój, jedność i harmonia, gdzie żyje się miłością i dobrem, tam działa Duch Święty. Pokój, jedność, harmonia, miłość, dobro to znaki „firmowe” – jeśli tak można powiedzieć – działania Ducha Świętego, a więc Jego obecności.

Trzeba, byśmy szerzej otworzyli oczy. Trzeba, byśmy patrzyli także oczami duszy. Trzeba, byśmy byli tak wrażliwi, jak wrażliwy był prorok Eliasz oczekujący na spotkanie przychodzącego Pana i odkrywający Jego obecność w szmerze łagodnego powiewu (por. 1 Krl 19,11-13a).

Warto na koniec dodać, że obowiązuje tu prosta zasada: Skoro poznajemy Ducha Świętego poprzez Jego działanie, to im bardziej będziemy wrażliwi na Jego działanie, im bardziej będziemy żyć obecnością Ducha Świętego w naszym życiu, tym bardziej i lepiej będziemy Go poznawać.

« 8 9 10 11 12 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
  • kuba84
    02.10.2016 22:35
    Przepraszam, może jestem mało lotny, ale w którą ikonkę należy kliknąć, żeby otworzyć plik dźwiękowy?
    doceń 15
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl