• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Podróż z mistrzem Adamem

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 05.10.2016 11:02

  Przez cały miesiąc będzie można zobaczyć wystawę zdjęć Adama Bujaka o Janie Pawle II w RCKB w Brzesku.

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zainaugurowała V Miesiąc Papieski. W tym roku pierwszym wydarzeniem Miesiąca było spotkanie z fotografem Adamem Bujakiem oraz otwarcie wystawy jego zdjęć ilustrujących niezwykłe momenty z życia św. Jana Pawła II.

  – Miałem raz jedno marzenie, żeby zrobić Janowi Pawłowi II zdjęcie, jak wchodzi do pustego grobu Chrystusa w Jerozolimie. Piotr naszych czasów, jako świadek zmartwychwstania! I udało się, przed wyjazdem do bazyliki zostałem dołączony do orszaku papieskiego i mogłem wejść do Grobu. Był tam Arturo Mari, kamerzysta telewizyjny i ja. A za chwilę usłyszałem stukot laski Jana Pawła II. W maleńkiej kaplicy pojawiła się nagle biała postać, wyłaniająca się z ciemności…, pewno jak kiedyś Piotr Apostoł, gdy szedł do pustego grobu – opowiadał Adam Bujak.

  Artysta wprowadził uczestników spotkania i wernisażu w świat niezwykłych spotkań z Janem Pawłem II. Zdjęcia prezentują nie tylko momenty ze spotkań publicznych z papieżem, ale i bardzo prywatne, intymne. – Jak chociażby jego modlitwa na tarasie bazyliki św. Piotra, kiedy ukryty przed oczyma świata, odprawiał Drogę Krzyżową – dodaje fotograf.

  Zdjęcia i opowieści Adama Bujaka wzruszały uczestników spotkania. – Jan Paweł II to bardzo ważna postać w moim życiu, którą dziś mogę poznać przez pryzmat fascynującej pracy Adama Bujaka – mówi Sławka.

  Spotkanie i wernisaż to jedyne wydarzenia V Miesiąca Papieskiego. – Zapraszamy na spektakl o św. Faustynie, który odbędzie się 15 X o godz. 19, następnie na głośne czytanie książki Joanny Krzyżanek „O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską” dla najmłodszych czytelników. Będą czytali burmistrz, nauczyciele, zaprzyjaźnieni z biblioteką goście. Głośna lektura odbędzie się 17 X o godz. 10 – mówi dyrektor Karina Legutek.

  Odwiedzający brzeską bibliotekę i Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne będą mogli wysłuchać koncertu chóru Gaudium z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Koncert odbędzie się 28 X o godz. 18.

  – Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne nosi imię Jana Pawła II. Siłą rzeczy więc nie tylko przypominamy o naszym patronie podczas październikowego Miesiąca Papieskiego, ale gromadzimy zbiory poświęcone papieżowi Polakowi. To są książki z jego tekstami, ale i o Janie Pawle II. Zapraszamy naszych czytelników i wszystkich chętnych do odwiedzin biblioteki i zapoznania się z „papieskimi zbiorami” – dodaje Karina Legutek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół