• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W niedzielę zamykamy

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 08.11.2016 12:10

  13 listopada odbędzie się uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w kościołach jubileuszowych.

  Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża Bramy Miłosierdzia zostały otwarte w 12 kościołach diecezji. Jest to osiem bazylik mniejszych oraz kościół Miłosierdzia Bożego w Dębicy, kościół parafialny w Dąbrowie Tarnowskiej, sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach i kościół Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju.

  Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi w niedzielę 13 listopada. Zatem to już ostatnie dni, aby skorzystać z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Ponieważ Jubileusz Miłosierdzia trwa do 20 listopada odpusty jubileuszowe niezwiązane z pielgrzymowaniem do Bramy Miłosierdzia będzie można zyskiwać aż do niedzieli Chrystusa Króla włącznie.

  Kapłani zachęcają wiernych do wzięcia udziału w uroczystym zamknięciu Bramy Miłosierdzia w najbliższym kościele jubileuszowym lub w katedrze.

  W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości o godz. 15 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

  Bochnia, bazylika: uroczystość zamknięcia Bramy Jubileuszowej, której przewodniczył będzie ks. prof. prepozyt Janusz Królikowski, odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.30.

  Ciężkowice, bazylika: uroczystemu zamknięciu Bramy Miłosierdzia o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. prałat Andrzej Michalik, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

  Dąbrowa Tarnowska: uroczyste zamknięcie Bramy Miłosierdzia przez delegata Biskupa Tarnowskiego odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.

  Dębica, kościół pw. Miłosierdzia Bożego: uroczystość zamknięcia Bramy Jubileuszowej odbędzie się o godz. 11.

  Grybów, bazylika: uroczysta Msza św. z obrzędem zamknięcia Bramy Miłosierdzia odbędzie się o godz. 11. Uroczystości przewodniczył będzie ks. prał. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

  Krynica, kościół pw. Wniebowzięcia NMP: uroczystość zamknięcia Bramy Jubileuszowej, której przewodniczył będzie ks. prał. Józef Poręba, odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.45.

  Limanowa: Msza św. dziękczynna z okazji zamknięcia Bramy Miłosierdzia będzie sprawowana o godz. 12, przewodniczył jej będzie wikariusz biskupi ks. Krzysztof Bułat.

  Mielec, bazylika św. Mateusza: uroczystość zamknięcia Bramy Miłosierdzia odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.

  Nowy Sącz, bazylika św. Małgorzaty: uroczystość zamknięcia Bramy Miłosierdzia nastąpi podczas Mszy św. o godz. 12.

  Szczepanów: uroczysta Msza św. z obrzędem zamknięcia Bramy Jubileuszowej odbędzie się o godz. 9.30.

  Tuchów, bazylika: główna Msza św. dziękczynna z obrzędem zamknięcia Bramy Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. prał. Zbigniewa Krzyszowskiego, delegata biskupiego, odbędzie się o godz. 12.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół