• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Motyle, kosmita i ślepy zaułek

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 03.01.2017 09:50

  Dziś bezpieczeństwo daje nam pełne konto, fajna praca, pasja, a związki mają być łatwe, lekkie i przyjemne. Tylko czy na pewno?

  Jesteś w związku i czujesz, że motyle z brzucha dawno już odleciały? Czujesz się jak kosmita, bo ktoś mówi ci, że cię kocha, a ty tego nie czujesz? Może chcesz wejść w nowy związek, ale boisz się, że znów trafisz w ślepy zaułek? Ta konferencja jest dla ciebie - przekonuje Marcin Pawłowski, mediator małżeński i rodzinny.

  20 stycznia o godz. 17 w auli św. Filipa "pod ogrodem" przy kościele księży filipinów w Tarnowie Pawłowski poprowadzi otwartą dla wszystkich konferencję zatytułowaną "5pak.miłości".

   

  5pak.miłości to konferencja na bazie teorii Garego Chapman'a o pięciu językach miłości. Jest to zasada, która w prosty sposób tłumaczy, dlaczego wiele związków rozpada się po wielu latach, dlaczego często czujemy się niekochani, mimo że najbliżsi autentycznie starają się to robić oraz to - od czego pasowałoby zacząć - w jaki sposób skutecznie komunikować "miłość" rozumianą jako poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, przynależności.

  Pawłowski zauważa, że dziś bezpieczeństwo daje nam pełne konto, fajna praca, pasja, a związki mają być łatwe, lekkie, przyjemne i zmysłowe. "Znów się zepsułeś. I wiem co zrobię. Zamienię Ciebie na lepszy model - śpiewa jedna z współczesnych wokalistek. - Tę smutną refleksję należałoby zakończyć pytaniem, jaki wzorzec miłości przekażemy kolejnym pokoleniom - zauważa Pawłowski.

  Marcin Pawłowski jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, założycielem Batny - pracowni konfliktu i zgody, mediatorem małżeńskim i rodzinnym. Posłuchaj jego zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 20 stycznia w Tarnowie.

  5pak miłości - Marcin Pawłowski
  Tomasz Kryska

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół