• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bielecki Orszak

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 10.01.2017 10:07

  Przeszedł ulicami miejscowości po raz pierwszy.

  Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego przez Bielczę przeszedł Orszak Trzech Króli. W postacie królów wcielili się parafianie, Kacprem był Marcin Hebda, Melchiorem Robert Florczak, a Baltazarem został Robert Łąpieś.

  Orszak wyruszył sprzed kościoła Matki Bożej Anielskiej i dotarł Na Góry (jedna z dzielnic Bielczy), gdzie w kaplicy przygotowana była szopka, a w niej oczekiwali na mędrców i orszak Święta Rodzina. Maryją była Maria Rusin, a Józefem Karol Baran.

  Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli swe dary. Następnie przy szopce odbyła się krótka inscenizacja w wykonaniu aniołów: Barbary Bogusz, Renaty Florczak, Renaty Gala, Beaty Pabian, Marzeny Solak i uczniów Zespołu Szkół w Bielczy: Natalii Latochy, Kingi Bujak, Szymona Borowca, pod przewodnictwem dyrektor Renaty Wody i Justyny Knap.

  Wspólne kolędowanie towarzyszyło wszystkim wydarzeniom podczas uroczystego przemarszu.

  Na zakończenie ks. proboszcz Artur Urban pobłogosławił chleb, który został rozdany uczestnikom Orszaku i podziękował wszystkim zaangażowanym oraz zaprosił zebranych za rok.

  – Orszak Trzech Króli w parafii Bielcza zorganizowano po raz pierwszy przy współpracy z Zespołem Szkół w Bielczy i Kołem Aktywnych Kobiet z Bielczy, którym dziękujemy za wykonanie gwiazdy. Dziękujemy Piotrowi Kani, dyrektorowi GOK-u w Borzęcinie, za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego, a Romanowi Rechulowi za pomoc przy nagłośnieniu, natomiast Pawłowi Kilianowi za obsługę techniczną przedsięwzięcia. Radosna manifestacja wiary ulicami Bielczy pozostanie z pewnością nie tylko we wspomnieniach, ale również i w sercach wszystkich uczestników – ma nadzieję Justyna Knap.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół