• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W mocy Ducha widać sens

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 05.04.2017 22:50

  W Wielogłowach i Nowym Sączu bp Stanisław Salaterski 5 kwietnia wybierzmował 212 osób.

  W kościele w Wielogłowach biskup Stanisław Salaterski udzielił sakramentu bierzmowania 78 młodym ludziom ze wspólnot parafialnych w Siennej, Nowym Sączu-Zabełczu, Zbyszyc i Wielogłów. Na stronie zamieściliśmy GALERIĘ ZDJĘĆ z uroczystości.

  - Bierzmowanie jest sakramentem nadziei. Mamy nadzieję, że w mocy Ducha Świętego łatwiej będzie nam wierzyć w Jezusa Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela, przyjąć go, doświadczyć cudu jego miłości i miłosierdzia w naszym życiu. Mamy nadzieję, że w mocy Ducha Świętego będziemy umieli być świadkami wiary nawet wśród przeciwności. To świadectwo wymaga odwagi, ma swoją cenę, naraża nas czasem może na śmieszność, czasem na utratę życia, ale w mocy Ducha Świętego będziemy widzieć tego sens – mówił do bierzmowanych bp Stanisław Salaterski w homilii.

   

  Pamiątkowe zdjęcie bierzmowanej w Wielogłowach młodzieży z Siennej.   Pamiątkowe zdjęcie bierzmowanej w Wielogłowach młodzieży z Siennej. Grzegorz Brożek /Foto Gość

  Wśród tych, którzy dostrzegają sens przygotowań i bierzmowania jest Kacper Sławecki. – Przygotowanie pozwala nam dojrzeć. Wiadomo, że 3 lata w tym wieku to mnóstwo czasu, ale jest on potrzebny, by z przekonaniem, prosić i chcieć przyjąć Ducha Świętego. Sam oczekuję, że będę umiał być bardziej odpowiedzialny, mądrzejszy, dojrzalszy – mówi. Wybrał św. Michała Archanioła jako swojego patrona bierzmowania. – To z jednej strony wiąże się z pragnieniem uchronienia się przed złem, z drugiej zaś z marzeniami, planami związania swojego życia zawodowego kiedyś ze służbami mundurowymi – mówi. 
   
  Wieczorem w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu dary Ducha Świętego przyjęło 134 kandydatów z miejscowej wspólnoty (w tym 7. dzieci głuchoniemych z klasy specjalnej Gimnazjum nr 11, które przygotował ks. Tomasz Koźbiał), parafii Siedlce i parafii Piątkowa. Tu zamieściliśmy FOTOGALERIĘ z tego wydarzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół