• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Misterium w Muszynie

  bs

  dodane 13.04.2017 08:40

  W momentach tych wielkich wydarzeń aktor staje w cieniu chrześcijanina...

  W kościele parafialnym pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie grupa teatralna Rodzice Dzieciom przedstawiła Misterium Męki Pańskiej. Inscenizowane rozważanie zatytułowano "W cieniu Golgoty".

  - Obraz, słowo, muzyka, światło, cień i cisza przemawiały do wiernych, zgromadzonych w kościele. Wyjątkowe chwile modlitwy, jakże inne od szeptanych spotkań z Jezusem na modlitwie w kościele - zauważa Małgorzata Miczulska z Muszyny.

  Wyobraźnia przeniosła serca wiernych w odległe chrześcijańskie czasy. Wszyscy stanęli wiernie przy Chrystusowym ołtarzu, na uczcie ze Zbawicielem, aby zaraz potem potępić Judasza i nie wybaczyć Piotrowi Jego zaparcia się.

  - Matki cierpiały i roniły łzy z Maryją, troskliwe Weroniki ocierały twarz, a ojcowie ponieśli krzyż wraz z Szymonem. To tylko chwile, miedzy jedną a drugą stacją drogi krzyżowej, między kolejnym dniem, miesiącem, rokiem, kiedy to przychodzi nam samym dokonywać wyborów, potępiać, przebaczać lub prosić o przebaczenie - mówi pani Małgorzata.

  - Jezus wtedy, w Ogrojcu dokonał wyboru, z miłości do Ojca i z miłości do nas. Pokazał jak silna jest miłość Boga do człowieka, silna i wierna aż do śmierci. I właśnie z tym przesłaniem stanęli twórcy „Golgoty” przed zgromadzonymi w kościele wiernymi. Modlić się inaczej, przekazać tajemnice wiary obrazowo, dotrzeć do każdego z nas, poruszyć, zaniepokoić to wzruszenia, których dostarczają nam rodzice z naszej parafialnej grupy już niejednokrotnie - wspomina proboszcz parafii ks. Franciszek Niemiec.

  Jak zauważają aktorzy, stając pokorni wobec wydarzeń tamtych odległych czasów, chociaż ich „modlitwa przez sztukę”, ich „Idźcie i głoście” trwa, w momentach tych wielkich wydarzeń aktor staje w cieniu chrześcijanina…

  "Rodzice Dzieciom" dziękują burmistrzowi Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna dr. Janowi Golbie za pomoc w realizacji projektu „W cieniu Golgoty”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół