Nowy numer 20/2018 Archiwum

"Zmartwychwstał Chrystus, moja nadzieja"

Życzenia biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża dla Czytelników "Gościa Tarnowskiego".

Drodzy Diecezjanie!

Przesłanie o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa rozświetla blaskiem nadziei ludzkie serca spowite smutkiem, cierpieniem, ciężarem różnych trudów życia. I chociaż przez swe zmartwychwstanie Chrystus nie usunął ze świata cierpienia i zła, to jednak pokonał je obfitością swej łaski.

Przemożnej sile zła przeciwstawił wszechmoc swej miłości. I jako drogę do pokoju i radości wskazał nam miłość, która nie lęka się śmierci.

«Miłujcie się wzajemnie — powiedział apostołom przed swoją śmiercią — tak jak Ja was umiłowałem» (por. J 13, 34).

Od poranka zmartwychwstania nowa wiosna nadziei przychodzi na świat, a sam Zmartwychwstały Chrystus pragnie żyć i królować w naszych sercach, abyśmy w Nim już teraz mogli kosztować radości przyszłego życia.

Gorąco życzę Wam, by obecność Zmartwychwstałego Pana stawała się ustawicznie dla Was źródłem niewyczerpanej ufności w moc dobra i miłości, które ostatecznie zawsze zwyciężają.

Niech ta świadomość odnawia w nas wszystkich pragnienie tworzenia i pogłębiania wspólnoty rodzinnej, zawodowej, narodowej, a przede wszystkim świętej wspólnoty Kościoła, którą chcemy budować na wzór Chrystusa, także poprzez dzieło V Synodu naszej diecezji, które polecam Waszej modlitwie.

Niech dar pokoju, którym Zmartwychwstały obdarował swoich uczniów, na trwałe zamieszka w Waszych sercach, rodzinach i wspólnotach.

Z serdecznymi życzeniami radosnego przeżywania świąt Wielkanocy łączę dar gorącej modlitwy.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma