• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Serce jest ważniejsze od skarpet

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 04.05.2017 23:09

  Bp Leszek Leszkiewicz bierzmował w Czermnej młodych z dekanatu ołpińskiego.

  4 maja w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia odbyła się uroczystość bierzmowania młodzieży z III klas gimnazjum z parafii należących do dekanatu Ołpiny.

  Do sakramentu bierzmowania przystąpili młodzi z parafii Czermna, Jodłówka Tuchowska, Olszyny, Ołpiny, Swoszowa, Szerzyny i Żurowa. – Przed wami najważniejsze zadanie. Macie prowadzić innych do Jezusa. Mówić o Nim słowem i przykładem życia. By to zadanie wykonać należy pamiętać o trzech rzeczach.

  Najpierw o codziennej modlitwie, o pacierzu porannym i wieczornym. Jeżeli się nie modlicie, wasze życie jest jałowe i nie będziecie mogli przekonująco mówić innym o Jezusie. 

  Druga sprawa to karmienie się słowem Bożym, to poznawanie tego, co mówi Jezus. Postarajcie się o własne Pismo Święte i codziennie przeczytajcie jedno zdanie, które powiedział Jezus. Módlcie się tym zdaniem, rozważajcie, co Jezus chce wam powiedzieć. Jeśli nie karmisz się słowem Bożym, powoli umierasz z głodu i nie będziesz w stanie dać innym żywego przykładu wiary.

  I trzecia sprawa – żyj w stanie łaski uświęcającej. Tylko serce żyjące w przyjaźni z Bogiem, serce, które się nawraca, będzie mogło mówić innym o Jezusie.

  Dbamy o nasze ubrania, żeby były czyste, pachnące. Wyobraź sobie, że nie zmieniasz ubranie tylko na Boże Narodzenia lub tylko na Wielkanoc. Zaczynasz w końcu cuchnąć.

  Serce jest jednak ważniejsze od koszuli czy skarpet. To przede wszystkim o czystość serca, o stan łaski w nim powinniśmy się troszczyć.

  Bóg dał nam miejsce, w którym możemy się nawracać. To konfesjonał, gdzie czeka na nas kapłan, a przez niego czeka na nas Bóg, który nie męczy się przebaczaniem – mówił do młodych bp Leszek Leszkiewicz.    

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół