• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Światło, moc i radość – Duch Święty wam to daje

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 17.05.2017 08:20

  16 maja bp Władysław Bobowski bierzmował młodzież w tuchowskiej bazylice i kościele św. Jakuba.

  Biskup Władysław Bobowski mówił do bierzmowanej młodzieży o Bożym świetle, Bożej mocy i Bożej radości, które daje nam Duch Święty, ten sam, który zstąpił kiedyś na apostołów.

  – Jak bardzo zmienili się apostołowie pod wpływem Jego działania! Duch Święty napełnił ich swoich światłem, wzmocnił ich słabą wolę mocą z wysoka do tego stopnia, że odważnie wyznawali swoją wiarę i poszli głosić Ewangelię gotowi ponieść śmierć. Wypełnił ich serca taką radością, że nawet się cieszyli, gdy przyszło im dla Chrystusa cierpieć – przypominał bp Władysław Bobowski.

  – Prośmy dla młodzieży, ale i dla nas wszystkich o światło wiary, prośmy o moc z wysoka do odważnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. Prośmy też o radość, świętą, Bożą radość. Są nam te dary bardzo potrzebne, abyśmy w pełni żyli życiem Bożym, abyśmy byli prawdziwymi chrześcijanami i takimi uczniami Jezusa Chrystusa jak On od nas oczekuje – wskazywał hierarcha.

  Bierzmowanie w kościele św. Jakuba w Tuchowie   Bierzmowanie w kościele św. Jakuba w Tuchowie Beata Malec-Suwara / Foto Gość 16 maja bp Władysław Bobowski udzielił Ducha Świętego w bazylice Najświętszej Maryi Panny młodzieży pochodzącej z tej parafii (39), z Lubaszowej (10), Siedlisk (26) i Piotrkowic (16). Podczas drugiej uroczystości z udzieleniem sakramentu bierzmowania Ducha Świętego z rąk bp Władysława Bobowskiego przyjęła młodzież z tuchowskiej parafii św. Jakuba (75), Burzyna (13) i Buchcic (5).

  Biskup Władysław Bobowski wybierzmował już do tej pory 267 688 młodych. Już od początku, jak udziela sakramentu, odmawiając w każdą środę i niedzielę tajemnicę Zesłania Ducha Świętego części chwalebnej Różańca, ofiaruje ją za wszystkich swoich bierzmowanych. – Amia ponad ćwierć miliona ludzi. Mam się za kogo modlić – mówił bp Władysław w kościele św. Jakuba w Tuchowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół