• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ciąg ku górze

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 17.05.2017 13:40

  Biskup Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św., rozpoczynającej dwudniowe ogólnopolskie święto kominiarzy, którzy przyjechali do Tarnowa nawet z Kaszub czy Olsztyna.

  - Wszystkie kominy mają tę samą zasadę działania powodującą konieczny ciąg ku górze - mówił do zebranych w katedrze kominiarzy biskup tarnowski Andrzej Jeż, zauważając, iż podobnie cała nasza praca i poświęcenie zmierzać winno ku Bogu, byśmy nie byli ludźmi przypłaszczonymi do ziemi, niewolnikami pewnych układów, materializmu, ale ludźmi, którzy w Bogu otrzymują właściwy ciąg - konieczną chęć dążenia - ku górze.

  - Życzę wam, abyście w duchu złączonej z waszym cechem tradycji byli zawsze ludźmi przynoszącymi innym szczęście, a przynosić szczęście to znaczy być dobrym człowiekiem - wskazywał hierarcha, nawiązując do przesądu, który wcale być nim nie musi. Zebranym życzył, by i oni byli szczęśliwi, oraz dziękował za troskę o społeczeństwo.

  Biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św., rozpoczynającej święto kominiarzy z całej Polski   Biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św., rozpoczynającej święto kominiarzy z całej Polski Beata malec-Suwara / Foto Gość Msza św., której przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, rozpoczęła dwudniowe ogólnopolskie święto kominiarzy, którzy przyjechali do Tarnowa nawet z okolic Szczecina, Kaszub czy Olsztyna.

  - Co roku gromadzimy się na uroczystości związanej ze świętem naszego patrona św. Floriana, które przypada na 4 maja, ale z racji tych obchodów, które odbywają się regionalnie w różnych województwach, główne uroczystości wypadają zwykle później i są w organizowane w jednym z miast w Polsce. W tym roku w pięknym mieście Tarnowie - mówi Marcin Ziombski, prezes Krajowej Izby Kominiarzy.

  Ponad 150 kominiarzy, którzy przyjechali na wspólne świętowanie często razem z rodzinami, zwiedzi jeszcze tarnowską Starówkę, Kopalnię Soli w Bochni i wiśnicki zamek. Mieszkańcom rozdawali słodycze i baloniki.

  A szczęście? Czy kominiarze naprawdę przynoszą szczęście? - Tak, przynosimy szczęście, ponieważ zapobiegamy nieszczęściu poprzez naszą pracę, dbanie o bezpieczeństwo, kontrolę przewodów kominowych. To o to szczęście nam chodzi najbardziej - mówi M. Ziombski, życząc wszystkim dużo kominiarskiego szczęścia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół