• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jesteście piękni!

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 08.06.2017 15:30

  W Tarnowie, w parafii pw. bł. Karoliny, odbył się 11. Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej.

  Miejsce spotkania nie było przypadkowe, bo beatyfikowana dokładnie 30 lat temu bł. Karolina jest patronką w diecezji szkolnych kół Caritas.

  - Zjazd ma charakter integracyjny. Młodzi niosący na co dzień miłosierdzie mogą wspólnie się pomodlić, spotkać z biskupem i ze sobą wzajemnie, by zobaczyć, jak wielu ich jest, tych, którzy chcą realizować przykazanie miłości bliźniego - mówi ks. Krzysztof Majerczak, wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

  Obecnie w diecezji jest 197 kół. Pierwsze powstało w 2006 roku. W ostatnim roku przybyło 18 nowych. - Sądzę, że przyczynia się do tego wychowanie do wolontariatu, które niedawno pojawiło się w podstawach wychowawczych szkół i same placówki oświatowe dziś chcą, jeśli dotąd nie było, aby jakieś formy wolontariatu funkcjonowały - tłumaczy ks. Majerczak.

  SKC formują dzieci i młodzież. - To jest tak, że my lubimy coś robić, działać. To jest fajne. Pomaganie także jest wspaniałe, zwłaszcza gdy w nagrodę widzimy radość u kogoś, kto dostał pomoc. W pojedynkę pomagać jest trudniej, więc lepiej w grupie. Tu jeden ciągnie drugiego, tu uzupełniamy się umiejętnościami, w Szkolnym Kole Caritas rozumiemy także, że pomaganie to jedna akcja, to nie sprawa do załatwienia, ale styl życia - mówi Gabriela Mrozowska ze Szkolnego Koła Caritas w Żarówce.

  W 11. zjeździe wzięło udział ponad 1,5 tys. uczniów, członków SKC
  W 11. zjeździe wzięło udział ponad 1,5 tys. uczniów, członków SKC Grzegorz Brożek /Foto Gość

  Mszy św. dla ponad 1500 członków SKC i ich opiekunów przewodniczył bp Andrzej Jeż. W homilii powiedział m.in., że człowiek piękny jest dobry i sam czyni dobro. - Piękno na przykład św. Brata Alberta wypływało z tego, że przez swoje życie i postępowanie stał się obrazem samego Chrystusa, miłosiernego, troskliwego, pochylającego się nad niedolą i biedą człowieka - mówił bp Andrzej.

  - Jesteśmy piękni, gdy żyjemy dla innych ludzi, gdy się dla nich poświęcamy, gdy nasze życie jest pełne dobra, miłości, troski o drugiego człowieka. Nasze życie jest piękne, żyjemy pięknie, jeśli żyjemy Ewangelią, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej - dodał biskup tarnowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół