• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie tylko bierzemy

  Karol Przeklasa, xzw

  dodane 07.07.2017 19:23

  W hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyło się pierwsze ogólnopolskie forum studentów - stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia.

  Na spotkaniu przedstawiciele pięciu studenckich wspólnot z Warszawy, Krakowa, Katowic, Szczecina i Lublina zaprezentowali swoje dotychczasowe dokonania i osiągnięcia.

  Stypendyści w tym roku zaangażowali się w Szlachetną Paczkę, organizowali Marsze dla Życia, a także Orszaki Trzech Króli. W swojej działalności nie zapominali o starszych i często składali wizyty w domach spokojnej starości.

    Młodzi opowiadają o swoich działaniach
  Archiwum fundacji

  Metody na propagowanie osoby patrona fundacji Jana Pawła II często miały nietypowy charakter. Wspólnota katowicka zorganizowała na przykład grę miejską „Św. Jan Paweł II naszym przewodnikiem”, w której uczestniczyło ponad 500 osób.

  – Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że nie tylko bierzemy, ale i dajemy – mówią młodzi.

  Na spotkaniu zaskoczył swoją obecnością prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Podkreślił dużą rolę wspólnoty w życiu człowieka, nie tylko tak wielkiej, jaką tworzą stypendyści, ale również tej mniejszej, jak rodzina.

    Dariusz Kowalski mówi o swojej wierze
  Archiwum fundacji
  Gościem specjalnym, oczekiwanym przez wszystkich, był Dariusz Kowalski, odtwórca roli ojca bł. Karoliny w filmie „Zerwany kłos”. Aktor podzielił się z zebranymi świadectwem wiary, przekonując, że ideały nie tylko nie przeszkadzają w osiągnięciu sukcesu i szczęścia, ale są jego źródłem.

  Stwierdził, że ludzie sami komplikują sobie życie i nie potrafią iść do Boga prostą drogą.

  – Demon nienawidzi twojego piękna, modlitwy, mądrości, oddawania czci Bogu i zrobi wszystko, żeby odechciało ci się żyć, doprowadzi do rozpaczy – mówił Dariusz Kowalski i dodał – ale Bóg kocha cię za darmo.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół