• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • 50 tys. od sołtysa

  Łukasz Jaje

  dodane 14.07.2017 09:38

  - To bardzo dobrze spożytkowane pieniądze - podkreślają mieszkańcy sołectwa Radgoszcz II.

  Za 50 tys. zł stworzono siłownię plenerową przy szkole w Zarzeczu Dużym, zakupiono tablicę interaktywną oraz sprzęt nagłaśniający dla wspomnianej placówki, a także doposażono w nowe bramki boisko przy szkole w Łęgu.

  Inwestycje były możliwe dzięki ubiegłorocznej nagrodzie, jaką otrzymał Eugeniusz Stanek, czyli najlepszy sołtys województwa małopolskiego.

  – Inwestycje zostały wytypowane przy współpracy z radą sołecką. W realizacji byli zaangażowani pracownicy szkoły, otrzymaliśmy też wsparcie z gminy na wyłożenie kostką brukową placu, na którym usytuowano siłownię. Cieszy, że mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości trenowania pod chmurką – mówi Eugeniusz Stanek.

    Wręczenie nagrody dla najlepszego sołtysa Małopolski
  Archiwum gminy
  Przypomnijmy, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego sołtysa odbyło się podczas dożynek gminy Sękowa w Ropicy Górnej.

  Przy ocenie pracy sołtysów pod uwagę były brane następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym oraz mieszkańcami, a także działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji.

  Konkurs na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego jest jedną z inicjatyw Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, realizowaną we współpracy z Województwem Małopolskim.

  Zgodnie z tradycją, wybór kolejnego laureata będzie miał miejsce u gospodarza, który jest aktualnie nagrodzonym sołtysem. Co za tym idzie, w sierpniu w Zarzeczu Dużym czeka nas impreza o randze wojewódzkiej.

  – Duże wydarzenie i zarazem doskonała okazja do promocji walorów naszego sołectwa, gminy, ale i całego Powiśla Dąbrowskiego. Osobiście byłem zaskoczony zwycięstwem. Sołtysem jestem już od 27 lat, natomiast radnym od 29 lat. Co tu dużo mówić, lubię pracę na rzecz lokalnej społeczności – kończy Eugeniusz Stanek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół