Nowy numer 20/2018 Archiwum

50 tys. od sołtysa

- To bardzo dobrze spożytkowane pieniądze - podkreślają mieszkańcy sołectwa Radgoszcz II.

Za 50 tys. zł stworzono siłownię plenerową przy szkole w Zarzeczu Dużym, zakupiono tablicę interaktywną oraz sprzęt nagłaśniający dla wspomnianej placówki, a także doposażono w nowe bramki boisko przy szkole w Łęgu.

Inwestycje były możliwe dzięki ubiegłorocznej nagrodzie, jaką otrzymał Eugeniusz Stanek, czyli najlepszy sołtys województwa małopolskiego.

– Inwestycje zostały wytypowane przy współpracy z radą sołecką. W realizacji byli zaangażowani pracownicy szkoły, otrzymaliśmy też wsparcie z gminy na wyłożenie kostką brukową placu, na którym usytuowano siłownię. Cieszy, że mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości trenowania pod chmurką – mówi Eugeniusz Stanek.

  Wręczenie nagrody dla najlepszego sołtysa Małopolski
Archiwum gminy
Przypomnijmy, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego sołtysa odbyło się podczas dożynek gminy Sękowa w Ropicy Górnej.

Przy ocenie pracy sołtysów pod uwagę były brane następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym oraz mieszkańcami, a także działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji.

Konkurs na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego jest jedną z inicjatyw Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, realizowaną we współpracy z Województwem Małopolskim.

Zgodnie z tradycją, wybór kolejnego laureata będzie miał miejsce u gospodarza, który jest aktualnie nagrodzonym sołtysem. Co za tym idzie, w sierpniu w Zarzeczu Dużym czeka nas impreza o randze wojewódzkiej.

– Duże wydarzenie i zarazem doskonała okazja do promocji walorów naszego sołectwa, gminy, ale i całego Powiśla Dąbrowskiego. Osobiście byłem zaskoczony zwycięstwem. Sołtysem jestem już od 27 lat, natomiast radnym od 29 lat. Co tu dużo mówić, lubię pracę na rzecz lokalnej społeczności – kończy Eugeniusz Stanek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma