• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Odpust diecezjalny

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 08.09.2017 22:00

  W tarnowskiej katedrze uroczystością ku czci patronki diecezji rozpoczął się Tydzień Maryjny.

  Mszy św. odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy narodzenia, która jest patronką bazyliki, ale także diecezji tarnowskiej, przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Koncelebrowało ją wielu kapłanów wraz z abp. Henrykiem Nowackim i bp. Władysławem Bobowskim.

  W homilii pasterz diecezji tarnowskiej mówił wiele o ochronie dziecka poczętego. - Módlmy się o to, żeby wszystkie dzieci były oczekiwane przez swoich rodziców, chciane i kochane, nawet kiedy różne okoliczności bardzo to utrudniają - mówił bp Andrzej Jeż, zawracając uwagę na fakt, iż przesłanka eugeniczna, a więc podejrzenie choroby, niepełnosprawności poczętego dziecka jest powodem zabijania 96 proc. dzieci spośród wszystkich dokonywanych aborcji.

  Biskup tarnowski dokonał także , podobnie jak to dzisiaj stało się we wszystkich kościołach, odnowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

  - Pragnieniem Matki Bożej z Fatimy było upowszechnienie kultu Jej Niepokalanego Serca oraz poświęcenie świata i poszczególnych narodów właśnie jemu. Jeżeli się to zrobi, mówiła do dzieci w Fatimie, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na ziemi - przypomniał bp Andrzej Jeż.

  Zdjęcia z tej uroczystości zamieściliśmy TUTAJ.

    Koncert uwielbienia "Jezus w centrum" zakończył pierwszy dzien odpustu
  Beata Malec-Suwara / Foto Gość
  Wieczorem na placu katedralnym z kolei odbył się koncert uwielbienia "Jezus w Centrum", który poprowadził ks. Artur Ważny wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Józefa z Tarnowa.

  Zdjęcia z koncertu zobacz TUTAJ.

  Dziś, w święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczął się w tarnowskiej katedrze tygodniowy odpust nazywany tu Tygodniem Maryjnym. W tym roku został on połączony z misjami świętymi, które prowadzą księża saletyni ks. Maciej Kucharzyk i ks. Wiesław Burski. Zgodnie z hasłem nauczą, jak z Maryją wpatrywać się w Jezusa Chrystusa.

  Po raz pierwszy parafia katedralna organizuje rodzinne spotkanie „Festum Cathedrale”. Święto odbędzie się 16 września w ogrodach klasztoru oo. bernardynów. Szczegółowy program na katedra.tarnow.opoka.org.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół