• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Młodzi widzą w tym siłę

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 08.10.2017 19:50

  Czterdziestu siedmiu młodych ludzi przygotowuje się do posługi animatora w Ruchu Światło-Życie.

  8 października w Centrum Ruchu Światło-Życie Efez w Czchowie zakończyła się kolejna sesja szkoły animatora. Wzięło w niej udział 47 młodych, który biorą udział w pierwszym i drugim roku szkoły.

  - Szkoła animatora trwa dwa lata. Pierwszy rok to formacja własna. Po oazie I stopnia uczestnicy stawiają 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej. Od tego roku zależy, czy będą mogli i chcieli kontynuować drogę ku posłudze animatora. Drugi rok kursu to czas, kiedy młodzi osiągają już pewną dojrzałość – mówi ks. Paweł Płatek, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

  Piotrek Makarewicz z Królówki jest na drugim roku kursu. – Ja urodziłem się w rodzinie z Domowego Kościoła. Jeździłem jako dziecko z rodzicami na oazy. Wyrosłem w tym. Dla mnie oaza to naturalne środowisko. Na kursie jestem, żeby potem służyć, ale też żeby pogłębić własną relację z Bogiem – mówi.

  Dla Pauliny Adamczyk z Krynicy Zdroju oaza to objawienie, źródło zachwytu. – Mamy w parafii moderatora, grupy młodzieżowe ruchu i tam zaczęła się moja przygoda. Na szkole animatora idę pierwszym pierwszorocznym. Chciałabym zostać animatorką, bo dotąd animator jest dla nie kimś wyjątkowym. Takich spotkałam. Jeździłam na oazy i widziałam jak animatorzy mieli relację z Jezusem, to było dostrzegalne, że idą drogą, która prowadzi do zażyłości. Nas zaś potrafili pociągnąć do Jezusa. Też chciałabym być taka i umieć tak służyć innym – mówi.

  Księdza Pawła Płatka cieszy, że liczba 47 młodych, którzy uczestniczą w kursie animatora jest stosunkowo znacząca, duża. – Nie ma sensu ekscytować się w tym wypadku liczbami, ale mimo wszystko ta liczba to znak, że młodzi się garną do ruchu. Widzę, że po 1. stopniu oazy większość zgłosiła się i przyjechała na kurs animatora. To dobry znak. To znak także tego, że młodzi dostrzegają duży potencjał ruchu, który jest kompletną propozycją formacji chrześcijańskiej – mówi ks. Paweł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół